Korozní inženýr 2020-2021

24. září 2020 - 27. květen 2021

Dvousemestrální kurz přináší účastníkům aktuální vzdělání v oboru koroze a protikorozní ochrany. Jednotlivé půldenní sekce pokrývají základy anorganické chemie a korozních procesů, typy korozního napadení, vlastnosti jednotlivých konstrukčních materiálů, postupy protikorozní ochrany a specifika klíčových prostředí a oborů činnosti. Velký důraz je kladen na aplikační část kurzu, kde se posluchači seznámí s žárovými, galvanickými a organickými povlaky, katodickou ochranou, korozí v energetice, petrochemii, v betonu, v půdě ad.

Teoretická část kurzu je personálně zajištěna akademickými pracovníky (VŠCHT, UPCE). Aplikační sekce jsou přednostně vyučovány odborníky z praxe s mnohaletými zkušenostmi (SVÚOM, SVÚM, Pragochema, AČSZ, JEKU, NALCO Champion aj.)

Z celkových 120 hodin tvoří 104 hodin přednášky a 16 hodin praktická část. Kurz probíhá celý den vždy ve čtvrtek přibližně jednou za tři týdny od září 2020 do května 2021. Denní rozsah kurzu je od 9.00 do 17.00 hodin. Teoretická část probíhá v Technoparku Kralupy a praktická část v laboratořích Technoparku a SVÚOM s.r.o.

Po absolvování kurzu je možné získat certifikaci Korozní inženýr v rámci Std-401 APC. Další informace naleznete ZDE.

Přihásit se můžete na https://www.aki-koroze.cz/kurzy.php

× Full - selfpromo