Dostupné bydlení v České republice patří mezi nejaktuálnější společenská témata. Rostoucí ceny nemovitostí a nájmů převyšují tempo růstu mezd, což činí vlastní bydlení pro mnoho lidí nedostupným. Omezená nabídka bytů, zejména ve městech, kde je poptávka nejvyšší, situaci dále zhoršuje.
BIM Open 2024, jedna z nejvýznamnějších konferencí zaměřená na Building Information Modeling (BIM) a digitalizaci stavebnictví, se blíží! Tento devátý ročník se bude konat 24. září 2024 v Ostravě, pod záštitou města Ostravy.
V České republice se stále více prosazuje trend dřevěných komerčních budov. Tento směr reflektuje globální posun k udržitelnějšímu stavitelství a snižování ekologického dopadu budov. Dřevěné konstrukce nabízejí mnoho výhod, oproti tradičním materiálům jako beton či ocel, a v Evropě pronikly i do sektoru výrobních a logistických hal, které jsou u nás zatím tabu.
V roce 2021 jsme byli osloveni s návrhem oceli pro chystanou rekonstrukci lávky nad fotbalovým stadionem Bazaly – nadchod přes čtyřproudovou silnici na ulici Českobratrské. Obyvatelé Slezské Ostravy nadchod denně využívají jako spojku k zastávce MHD Jaklovecká.
Ostravská společnost VÍTKOVICE STEEL má ambice stát se jedním z prvních evropských producentů válcované oceli vyrobené s minimálním dopadem na životní prostředí. Podepsala memorandum se společností Vulcan Green Steel ze skupiny Jindal Steel, která staví v Ománu velký závod na výrobu tzv. zelené oceli.
V rámci rozsáhlé studie realizované na katedře ocelových a dřevěných konstrukcí ČVUT v Praze bylo podrobně zkoumáno chování dřevěných sloupů vystavených takzvaným přirozeným a orientovaným požárům.
V březnu letošního roku se na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu setkali odborníci nejen z dřevozpracovatelského průmyslu, aby v semináři Dřevo jako cesta k naplnění klimatických cílů diskutovali o nejnovějším vývoji Surovinové politiky pro dřevo nebo připravované normy pro výstavbu výškových dřevostaveb.
S rostoucí světovou populací se zvyšují požadavky na udržení globální rovnováhy mezi prosperující ekonomikou, kvalitním životním prostředím a cenově přístupnými materiály, technologiemi a produkcí tak, aby byl zajištěn udržitelný rozvoj společnosti. Pokročilé materiály umožňují nové technické aplikace.
Zástupci energeticky náročných odvětví českého průmyslu upozorňují, že Česko by nemělo podpořit Evropskou komisí navržený klimatický cíl snížit emise o 90 % do roku 2040.
V tuzemských podmínkách každoročně přiroste přibližně 20 milionů m3 dřeva. Přestože disponujeme nadprůměrným objemem, dlouhodobě neumíme obnovitelné surovině dát přidanou hodnotu a vyvážíme ji do zahraničí.