NDT & CM 2021

4. říjen 2021 - 8. říjen 2021

Vážení účastníci NDT & CM!

Věříme, že rok 2021 přinese zlepšení v boji proti COVID-19 a že komunitu NDT & CM uvidíme fyzicky v Praze, našem hlavním městě.

Situace na začátku roku 2021 bohužel není tak pozitivní, s vysokým počtem nových případů, přísnými vládními předpisy, výlukami a skutečným zastavením přeshraničního cestování. Věříme, že se situace s přiblížením léta zlepší, ale při současném (pomalém) pokroku v očkování a zákazu cestování, který vydaly některé velké společnosti a univerzity, by bylo naivní si myslet, že naše NDT & CM 2021 budou „normální“.

Vzhledem k nepředvídatelné celosvětové situaci a pokračujícím cestovním omezením se organizační výbor rozhodl uspořádat akci, pokud možno, v hybridním formátu (virtuálně a prezenčně).

Partneři budou mít příležitost se propagovat současně online i na místě, což jim umožní oslovit ještě širší škálu potenciálních obchodních partnerů. Současná podoba se může lišit v důsledku vládních omezení platných v danou chvíli nebo může být zcela zrušena.

Jak to bude vypadat?

  1. Příjem a kontrola abstrakt bude probíhat jako obvykle. Prosíme řečníky Defektoskopie i dalších akcí, aby dodrželi termíny vkladu abstrakt i registrace. To může ovlivnit naše finální rozhodnutí, zda akce bude hybridně či plně virtuálně.
  2. Při registraci požádáme účastníky, aby si vybrali prezenční nebo virtuální účast. Prezenční i virtuální účastníci konference budou mít stejný přístup k přednáškám a posterům. Vaše včasná registrace, nám pomůže zjistit zájem o prezenční část akce. Případné změny budou reflektovány v podmínkách registrace. Další podrobnosti a podmínky registrace budou brzy k dispozici na webových stránkách v sekci registrace.
  3. Mezinárodní konference NDE & CM for Safety, 11. workshop NDT in Progress a NDT & CM Expo se budou konat hybridně, pouze 51. ročník konference ČNDT Defektoskopie se bude konat v prezenčním formátu. 
  4. V průběhu konference budeme dodržovat veškerá zdravotní a hygienická opatření, aby byl průběh akce co nejbezpečnější.

Jelikož je většina konferencí NDT v roce 2021 zrušena nebo odložena, budou 2. evropské dny NDT a CM jednou z nejdůležitějších SVĚTOVÝCH AKCÍ v roce 2021 v NDT, CM, SHM a dalších souvisejících oborech. Doufáme, že pro účastníky bude konference nejen vhodný čas pro výměnu poznatků z výzkumu, ale také příležitost pro posílení stávajících kontaktů a navázání nových.

I když věříme, že fyzická účast bude možná, pro více informací pečlivě sledujte webové stránky konference.

Bude to událost desetiletí; doufáme, že vás tam uvidíme!

Libor Topolář
Prezident ČNDT

Pavel Mazal
Viceprezident ČNDT
Předseda organizační komise
ENDT&CM 2021

Pozvánku na konferenci naleznete ZDE.

Více informací na www.endtcm21.com.