GIFA, METEC, THERMPROCESS a NEWCAST 2019. Hotspot světové slévárenské a metalurgické techniky

publikováno:
autor:

Düsseldorf se pod heslem „The Bright World of Metals“ stane opět po čtyřech letech centrem světové slévárenské a metalurgické techniky: přibližně 2 000 vystavovatelů se od 25. do 29. června 2019 představí na předních mezinárodních oborových veletrzích GIFA, METEC, THERMPROCESS a NEWCAST.

Toto veletržní kvarteto pokrývá celé spektrum slévárenské techniky a odlitků, metalurgie a tepelného zpracování v celosvětově jedinečné šířce a hloubce záběru. Právě toto téměř kompletní pokrytí trhu je jedinečnou předností veletrhů v Düsseldorfu. „Global players“ a přední společnosti trhu jsou zastoupeni stejně jako malé, inovativní podniky. Ve dvanácti halách prezentují vystavovatelé aktuální „megatrendy“, inovace a nejnovější technologie. Tak obsáhlý přehled přes dění v oboru nezískají odborní návštěvníci pravděpodobně na žádném jiném veletrhu světa. Odpovídající bude v roce 2019 i mezinárodní dosah veletrhů: více než polovina z očekávaných sedmdesáti osmi tisíc odborných návštěvníků přijede na tento komplex veletrhů ze zámoří a Evropy. V Düsseldorfu můžete na čtyřech předních světových veletrzích získat kompletní přehled, vyměnit si názory s experty a dodavateli a spoluutvářet aktuální trendy pro trhy budoucnosti.

Druhým důležitým pilířem úspěchu veletrhů, známých též pod sloganem: „The Bright World of Metals“, je jejich odborný doprovodný program s mezinárodními kongresy a oborovými setkáními, např. GIFA‑Treff, European Steel Technology and Application Days/ESTAD, European Metallurgical Conference/EMC, sympózium THERMPROCESS nebo NEWCAST FORUM. Velkou roli hrají i udílené ceny jako NEWCAST Award a specializované výstavy, jako například expozice výzkumného společenství Industrieofenbau e.V. pro různé průmyslové obory.

Svou premiéru má specializovaná výstava Additive Manufacturing na veletrhu GIFA v hale 13. Ať už ve výrobě modelů, forem a jader či v oblasti přímého tisku kovů – slévárnám a jejich subdodavatelům se díky aditivním technologiím otevírají nové možnosti. Z veletrhu GIFA vzejdou silné impulzy především pro e‑mobilitu a oblast lehkých konstrukcí pro automobilový průmysl.

ECOMETALS & ECOMETALS TRAILS

S kampaní ecoMetals se kvarteto düsseldorfských veletrhů ujímá aktuálního a stále důležitějšího tématu. V ohnisku pozornosti stojí efektivní využívání zdrojů a energií, ochrana klimatu a inovativní technologie a produkty. Vystavovatelé, kteří prezentují produkty, řešení nebo technologie k alespoň jednomu z těchto témat, mohou své exponáty přihlásit u příslušných pracovníků veletrhů. Návštěvníci se o nabídce vystavovatelů k tématu ecoMetals mohou informovat prostřednictvím speciální brožury k tomuto tématu nebo přímo online. Kromě toho mohou návštěvníci se zájmem o speciální exponáty stejně jako v roce 2015 využít komentovaných prohlídek.

Další informace – a také vstupenky – lze získat na adresách www.gifa.dewww.metec.dewww.thermprocess.de a také na www.newcast.de, resp. na stránkách www.tbwom.com

Aktuálně

Rekonstrukce obchodního domu Máj v Praze bude hotová v první polovině příštího roku a vyjde na čtyři miliardy korun.


Evropský parlament minulý týden schválil revizi směrnice o energetické náročnosti budov. Nejpozději do roku 2033 budou muset všechny rezidenční budovy v Evropě dosáhnout alespoň třídy D a do roku 2030 alespoň třídy F. Budovy vlastněné a pronajímané veřejnými orgány by to měly zvládnou ještě o tři roky dříve.


Stavba Včelín Galerie Golf Hostivař architektonické kanceláře Martin Rajniše vyhrála mezinárodní ocenění BIG SEE Wood Design Award 2022.

Kalendář akcí