TOP stavební společností 2021 se stal STRABAG

publikováno:
autor:

V pátek 24. 6. 2022 proběhlo vyhlášení výsledků soutěže TOP stavební společnost, kterou pravidelně pořádá společnost CEEC Research s.r.o. Vítězem se stala společnost STRABAG a.s., která se již po sedmé umístila na prvním místě.

Vyhlášení vítězů proběhlo na Pražském Hradě na Setkání lídrů českého stavebnictví 2022. Na první třech příčkách se umístily společnosti STRABAG a.s., Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. a SWIETELSKY stavební s.r.o.

Do soutěže jsou každoročně nominovány všechny stavební společnosti, které realizují veřejné zakázky. Do užšího výběru poté postupuje 25 společností, které v roce 2021 realizovali nejvíce veřejných zakázek, co se do jejich objemu týče. Veřejní investoři následně posuzují své stavební dodavatele z hlediska kvality stavby, rychlosti realizace a také ceny realizace.

Nominované stavební společnosti jsou hodnoceny ze strany veřejných zadavatelů známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 je nejhorší ohodnocení, ve výše zmíněných oblastech. Výsledná známka tvoří průměr všech obdržených známek a určuje pořadí firmy v soutěži. Letošní ročník byl vyhodnocován v průběhu května 2022 a braly se v pvahu realizované zakázky společností v roce 2021. 

Tabulka níže zobrazuje stavební společnosti, které se umístily na prvních deseti místech a známky, které obdržely.

Tabulka vítězů:

  1. STRABAG a.s. 1,67
  2. Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. 1,74
  3. SWIETELSKY stavební s.r.o. 1,78
  4. M - SILNICE a.s. 1,82
  5. FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. 1,83
  6. COLAS CZ, a.s. 1,86
  7. Značky Morava, a.s. 1,90
  8. PORR a.s. 1,91
  9. HERKUL a.s. 1,92
  10. EUROVIA CS, a.s. 1,92

Zdroj: CEEC Research s.r.o.

Aktuálně

Blíží se uzávěrka pro přihlašování děl do 8. ročníku České ceny za architekturu. Pospěšte si!

Přihlášku je možné podat do 13. dubna 2023 prostřednictvím online formuláře, a to bezplatně.

O vítězství v nejprestižnější tuzemské architektonické soutěži letos rozhodne Winy Maas, Taba Rasti, Joakim Lindmarker, Gilma Teodora Gylytė, Maike van Stiphout, Deyan Sudjic a Oliver Sadovský.

Kalendář akcí