OBERMEYER HELIKA je generálním projektantem Galerie Pardubice – obchodního a společenského centra

publikováno:
autor:
Ilustrační foto Ilustrační foto

Pardubice získají novou multifunkční budovu – obchodně administrativní a kulturní centrum s více než tisícem parkovacích stání. Nacházet se bude v centru města v lokalitě přednádraží, konkrétně v prostorách bývalého lihovaru. OBERMEYER HELIKA aktuálně zpracovává dokumentaci pro územní rozhodnutí. Předpokládá se, že územní rozhodnutí bude vydáno během příštího roku.

Projekt Galerie Pardubice zahrnuje jak obchody, hotel a restaurace, tak multifunkční kongresový sál, kino a administrativní prostory. Návštěvníci z řad veřejnosti jistě ocení volně přístupná veřejná prostranství navazující na budovu. Malé obyvatele a jejich rodiče potěší plánovaný „dětský svět“ a „wellness centrum“. Realizace projektu bude probíhat přibližně dva roky a celý by měl být dokončen v roce 2022 – 2023.

Počet cyklostezek v Pardubicích stále roste, proto i v případě tohoto projektu je navržena nová cyklostezka lemující celý objekt z východu a severu. Navíc na východě parteru vzniká menší park se stromy, který ve směru od centra města vhodně propojuje Galerii Pardubice s ulicí Palackého. V souvislosti se současnými ekologickými trendy je na objektu navržena zelená fasáda a také zelená střecha. Potřeba vody pro tyto přírodní prvky bude pokryta díky propracovanému rozvodu užitkové vody, který je veden kolem celého objektu, a to včetně střech.

Architektonická a projekční kancelář OBERMEYER HELIKA nyní aktuálně zpracovává všechny stupně projektové dokumentace. Spolupráce navazuje na naše předešlé úspěšné realizace obchodních center,“ řekl Jiří Fousek, generální ředitel ze společnosti OBERMEYER HELIKA.  

Více na www.obermeyer.czwww.opb.de.

Oznámení


Vážené čtenářky a čtenáři,

pokud se vám stránky nezobrazují správně, zvolte prosím jiný prohlížeč (např. Google Chrome, Firefox).

Reklama

Vzhledem k mimořádným okolnostem, souvisejícím s onemocněním COVID-19, se pořadatelé tradiční konference Ocelové konstrukce, která se měla konat 20. května 2020 v Pasohlávkách, a konference KONSTRUKCE - tradiční výroční konference České asociace ocelových konstrukcí, rozhodli SPOJIT obě události do jedné. Společná konference se tak bude konat v termínu 5. listopadu 2020 v hotelu NH Collection Olomouc Congress.

Sledujte stránky www.konferencekonstrukce.cz a www.sekurkon.cz, kde vás budeme průběžně informovat o všem potřebném.

Kalendář akcí