Kaprain a Penta Real Estate vybudují nové centrum Vysočan a Libně

publikováno:
autor:
Na území o rozloze přes 50 000 m2 vznikne nové centrum pražských Vysočan a Libně. Na území o rozloze přes 50 000 m2 vznikne nové centrum pražských Vysočan a Libně.

Společnosti Kaprain a Penta Real Estate uzavřely dohodu o spolupráci při výstavbě na pozemcích bývalé továrny Howden ČKD v těsném sousedství O2 areny. Jde o území o rozloze přes 50 000 m2, kde vznikne nové centrum pražských Vysočan a Libně. Kvůli projektu Penta odkoupila 40% podíl. 

Území, kterého se obchod týká, vlastnilo historicky ČKD. Téměř 150 let zde probíhala výroba kompresorů a motorů, naposledy pod názvem Howden ČKD Compressors. Výroba je dnes součástí světového výrobce kompresorů Howden. Společnost v Česku nadále působí, avšak z nového výrobního areálu v Nehvizdech u Prahy. 

Kaprain pozemky získal v otevřeném výběrovém řízení, jež pro Howden organizovala realitní společnost Colliers. Výstavba bude s vedením městské části úzce koordinovaná. Pro celou oblast existuje urbanistická studie, kterou pro Prahu 9 zpracoval architekt Jiří Řezák ze studia Qarta architektura. Středobodem této lokality má být náměstí Emila Kolbena otevřené směrem k O2 aréně.

„Vysočany mají skvělý potenciál, vznikne tu moderní a skvěle dostupná čtvrť v širším centru města. Jsme rádi, že se na projektu budeme podílet se skupinou Kaprain, s níž několik let úspěšně spolupracujeme při výstavbě v okolí Vítězného náměstí,“ uzavírá David Musil, obchodní ředitel pro rezidenční výstavbu a hospitality společnosti Penta Real Estate.