Kvalitní a bezpečné vstupy do komerčních prostor

V nákupních centrech, na letištích nebo ve větších obchodech, tedy v místech, kde se běžně prodává cennější zboží, potřebují majitelé a provozovatelé tyto prostory dobře zabezpečit. Velmi vhodné k tomuto účelu jsou moderní rolovací mříže, které nabízí společnost Hörmann, přední evropský výrobce dveří, vrat a pohonů.

Rolovací mříž ShopRoller SR představuje firma Hörmann jako letošní novinku. Jedná se o bezpečný denní a noční uzávěr pro komerční prostory. Ke stávající nabídce v segmentu zabezpečení vstupů prodejen tak přibyla rolovací mříž, kterou lze volně doplnit o bezpečnostní výbavu třídy RC 2 nebo RC 3. V praxi to znamená, že mříž odolá pokusu o vloupání nejméně po dobu tří (RC 2) nebo pět minut (RC 3).

Díky nové rolovací mříži odpovídá ochrana vstupu do komerčních prostor nejen bezpečnostním požadavkům, ale zároveň splňuje i parametry na odpovídající estetické a technologické trendy. ShopRoller SR lze montovat nejen před nebo za ostění, ale případně také přímo do něj. Vodicí kolejnice i plášť rolovací mříže ShopRoller SR jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku. Tento povrch má atraktivní vzhled a nejsou na něm vidět otisky prstů či stopy po použití čisticích prostředků.

Majitelé prostor si mohou vybrat ze tří různých profilů lamel. Profily s pravoúhlými nebo kruhovými otvory umožňují do jisté míry volný průhled, ale k dispozici jsou také profil „neprůhledný“, s plnými tyčemi. U perforované výplně lze do dolní části doplnit profily s plnými tyčemi, které pak slouží jako ochrana před nečistotami a vodou.

ShopRoller SR se pohodlně otvírá a zavírá pomocí klíčového spínače. Rolovací mříže jsou k dispozici od léta 2019 v šířce 800 až 7 500 mm a výšce 800 až 4 500 mm. 

Z podkladů Hörmann

Aktuálně

Blíží se uzávěrka pro přihlašování děl do 8. ročníku České ceny za architekturu. Pospěšte si!

Přihlášku je možné podat do 13. dubna 2023 prostřednictvím online formuláře, a to bezplatně.

O vítězství v nejprestižnější tuzemské architektonické soutěži letos rozhodne Winy Maas, Taba Rasti, Joakim Lindmarker, Gilma Teodora Gylytė, Maike van Stiphout, Deyan Sudjic a Oliver Sadovský.

Kalendář akcí