Národní cena za architekturu 2023 má prodloužený termín pro přihlášení prací

publikováno:
autor:
Do soutěže Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu je možné přihlásit projekty, které byly realizovány od 1. 1. 2022 do 31. 3. 2023. Pro krajinářská díla je rozmezí 3 roky. Do soutěže Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu je možné přihlásit projekty, které byly realizovány od 1. 1. 2022 do 31. 3. 2023. Pro krajinářská díla je rozmezí 3 roky.

Jubilejní XXX. ročník Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu, má k velký počet přihlášených prací. Přesto se Rada Obce architektů, stejně jako v minulých ročnících, rozhodla prodloužit termín podávání přihlášek soutěže do půlnoci 15. srpna 2023.

Jako každý rok je porota složena ze čtyř zahraničních a jednoho českého porotce. Letošního ročníku soutěže se zúčastní:

 

Do soutěže je možné přihlásit projekty, které byly realizovány od 1. 1. 2022 do 31. 3. 2023. Pro krajinářská díla je rozmezí 3 roky, tedy od 1. 1. 2020 do 31. 3. 2023.

Začátkem září proběhne zasedání poroty, které vybere 50 projektů, jež postoupí do finálního kola. Prezentace finalistů před porotou proběhne na Grand Prix Architektů Festivalu by Grohe. Porota následně vybere vítěze, kteří budou oznámeni ještě tentýž den v rámci Galavečera Grand Prix Architektů – Národní ceny za architekturu 2023.

HLAVNÍ CENY SOUTĚŽE:

Grand Prix Architektůvelká modrá kostka, udílí porota.

Cena za celoživotní dílovelká červená kostka, udílí Rada Obce architektů.

Porota uděluje malé modré kostky v kategoriích:

  • Novostavba
  • Rekonstrukce
  • Rodinný dům
  • Architektonický design

V případě, že nebude přihlášena kvalitní realizace, která by mohla být oceněna v jedné z těchto kategoriích, cena se neudělí.

Dále se uděluje:

  • Interiér – malá žlutá kostka
  • Urbanismus – malá fialová kostka
  • Krajinářská architektura a zahradní tvorba– malá zelená kostka
  • Ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy bude oceněna šetrná stavba – stříbrná kostka