Penta Real Estate přestaví budovu pošty v Hybernské ulici v Praze

publikováno:
Porota doporučila k  realizaci návrh od Jakuba Klašky, který byl řadu let součástí týmu Zaha Hadid Architects, podílel se na budově Masaryčky a toto území důvěrně zná. Vizualizace: Studio Negativ Porota doporučila k  realizaci návrh od Jakuba Klašky, který byl řadu let součástí týmu Zaha Hadid Architects, podílel se na budově Masaryčky a toto území důvěrně zná. Vizualizace: Studio Negativ

Společnost Penta Real Estate vypsala v loňském roce architektonickou soutěž na novou budovu v Hybernské ulici v Praze, na místě bývalé budovy pošty. Do soutěže se zapojilo sedm pozvaných týmů z České republiky a Slovenska, o první místo v soutěži se dělí návrh studia OV Architekti a návrh architekta Jakuba Klašky.

„Porota doporučila k  realizaci návrh od Jakuba Klašky, který byl řadu let součástí týmu Zaha Hadid Architects, podílel se na budově Masaryčky a toto území důvěrně zná. V současnosti již pracuje v rámci vlastního ateliéru, ale je zřejmé, že vítězný návrh velmi dobře navazuje na existující okolní zástavbu. Návrh zaujal především svým designovým ztvárněním, prací s detailem a citlivým propojením historických a nových prvků,“ říká Pavel Streblov, obchodní ředitel společnosti Penta Real Estate.

Hybernská Office, návrh OVA © Tymur Dovhal
Hybernská Office, návrh Klaska Ltd, vizualizace Doušek-Záborský
 
Hybernská Office, návrh OVA © Tymur Dovhal
Hybernská Office, návrh Klaska Ltd, vizualizace Doušek-Záborský


Původní budova pošty na nároží Hybernské a Opletalovy ulice už řadu let neslouží svému dřívějšímu účelu a zůstala nevyužitá. Na pozemku o velikosti okolo 1600 m2 tak vyroste nová budova.

Pozvedne kvalitu veřejných prostranství v této části Hybernské ulice a zároveň naváže na právě zahájenou generální rekonstrukci Masarykova nádraží včetně důstojného nástupu na chystanou platformu nad kolejištěm. V partneru budovy vzniknou nové obchodní prostory, ve vyšších patrech se počítá s kancelářskými nebo coworkingovými prostory. Hrubá podlažní plocha budovy bude okolo 7300 m2.

O Pentě Real Estate

Penta Real Estate je jedna z platforem středoevropské investiční skupiny Penta, která byla založena v roce 1994. Realitní divize Penty, která se zaměřuje zejména na segment kanceláří, bytů a retail, má v současnosti více než 20 projektů v České republice a na Slovensku. V roce 2022 přesáhla hodnota aktiv Penta Real Estate 1 miliardu EUR.

„Historické architektonické prvky, jako jsou  římsy, hloubky fasádních struktur a výrazné textury, jsou všechny převedeny do současného architektonického jazyka, navazujícího na okolní rytmus a měřítko. Klíčové původní části, jako jsou klenuté oblouky v přízemí, hrají stěžejní roli v organizaci budovy a jsou nyní také odhaleny do veřejného prostoru prostřednictvím průhledné fasády parteru,“ komentuje vítězný návrh jeho tvůrce, architekt Jakub Klaška ze studia Klaska Ltd.

Autor: Penta Real Estate, tisková zpráva