Veletrh STŘECHY SOLAR ŘEMESLO představí nejširší množství exponátů ve své historii

publikováno:
autor:
Veletrh Střechy-Solar-Řemeslo již 25 let zastřešuje nejen místo pro společnou prezentaci všech aktuálních novinek, ale především vytváří prostor pro setkávání a výměnu zkušeností. Veletrh Střechy-Solar-Řemeslo již 25 let zastřešuje nejen místo pro společnou prezentaci všech aktuálních novinek, ale především vytváří prostor pro setkávání a výměnu zkušeností.

Veletrh zaměřený na spektrum oborů spojených se střechami, řemeslem a moderními systémy pro úspory energií proběhne 15.-17. 2. 2024 na výstavišti v Praze Letňanech a oslaví 25 let od svého vzniku. 

Jak využít střechu a energii ze slunce? Jak postupovat při rekonstrukci domu? Co je nutné vědět před instalací domácí fotovoltaické elektrárny? Jak získat dotaci? Jak opravit střechu a fasádu? Jak zvýšit energetickou soběstačnost? Tyto otázky zodpoví na veletrhu Střechy Solar Řemeslo klíčoví výrobci a dodavatelé střešních materiálů, zelených střech, dřevěných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, fasádních systémů nebo nářadí a strojů. 

Rozsáhlá bude i nabídka solárních systémů, bateriových úložišť nebo systémů nabíjení. Nebudou chybět ani expozice dodavatelů energií, kteří budou mít pro návštěvníky připraveny aktuální cenové nabídky. Veletrh tak nabídne komplexní řešení napříč celým oborem. Doplní jej souběžné akce For Pasiv o nízkoenergetických a pasivních stavbách a For Wood s přehlídkou dřevostaveb.

FOTOVOLTAIKA DOMINANTOU DOPROVODNÉHO PROGRAMU

Těšit se můžete na pestrý doprovodný program nabízející hned tři velké konference a mnoho dalších seminářů.Těšit se můžete na pestrý doprovodný program nabízející hned tři velké konference a mnoho dalších seminářů. Celým programem se bude prolínat téma bezpečnosti střech, na nichž je instalovaná fotovoltaika včetně doporučení a rad z praxe pro pořízení fotovoltaické elektrárny či bateriových systémů. 

Program se bude věnovat i energetice a ekonomice rodinných domů, bytových domů a obcí, optimalizaci provozu včetně dotací, komunitní energetice i agrofotovoltaice. Aktuální trendy v oblasti zelených střech a fasád se promítnou nejen do nabídky na výstavní ploše, ale i do přednášek, které se budou zaobírat otázkami projektování a budování zelených střech, jejich údržbou i problematikou biosolárních střech kombinujících zelenou střechu s fotovoltaikou. Cenné praktické rady a zkušenosti zazní také od zástupců Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů.

Veletrh STŘECHY SOLAR ŘEMESLO

KDY: 15.–17. 2. 2024, čt a pá 10–18 h, so 10–17 h
KDE: PVA EXPO PRAHA Letňany, Beranových 667, Praha 9
ZLEVNĚNÁ VSTUPENKA: K zakoupení na www.strechy-praha.cz

FESTIVAL DŘEVA A NÁŘADÍ JIŽ POPÁTÉ SOUČÁSTÍ VELETRHU

Veletrh nezapomíná ani na řemeslníky a milovníky dřeva. Představí se široký výběr nářadí mnoha světových značek nebo ukázky specifických tesařských či truhlářských technik. Návštěvníci budou moct vyhrát ceny v soutěžích zručnosti. Z výrobků zde kromě oblíbených pergol bude například novinka s názvem Tulito od firmy Tesario. Jedná se o jednoduché a praktické řešení bydlení na zastavěné ploše 25 m2, které nevyžaduje stavební povolení.

„Veletrh Střechy-Solar-Řemeslo již 25 let zastřešuje nejen místo pro společnou prezentaci všech aktuálních novinek, ale především vytváří prostor pro setkávání a výměnu zkušeností. A to jak mezi koncovými zákazníky a firmami, tak mezi odborníky navzájem. Letos při svém významném jubileu bude nejrozsáhlejší za dobu své existence,“ uzavírá ředitelka veletrhu Jitka Šefránková.