Stavbaři se vrátili na D1 mezi Humpolec a Větrný Jeníkov

publikováno:
autor:
D1 modernizace - úsek 12 D1 modernizace - úsek 12

Na nejvýše položený modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem se stavbaři společnosti Skanska vrátili po zimní přestávce v pátek 12. března. Pracovat se bude mezi kilometry 91 a 98, dopravní omezení budou výrazně menší než vloni.

V pátek a o víkendu tam budou omezovat provoz práce na změně dopravního značení a následně budou auta jezdit v obou směrech dvěma jízdními pruhy, přičemž bude využita zpevněná krajnice a jízdní pruh pro pomalá vozidla. V úseku bude zároveň omezena rychlost.

„Za částečného dopravního omezení pro řidiče budeme dokončovat veškeré práce ve středním dělicím pásu, zejména dojde k vybudování pěti přejezdů středního dělicího pásu, kompletní výměně středových svodidel, ohumusování a dokončení prací na systému SOS,“ popsal projektový manažer společnosti Skanska Michal Vozdecký. Práce potrvají přibližně do konce dubna.

Následovat bude jen několik menších omezení, například na 95.km, v blízkosti nadchodu pro zvěř, kde budou uzavřeny zpevněné krajnice spolu s lokálním omezením rychlosti. Stavbaři vloni vybudovaný moderní ekodukt zasypou tisíci kubíky zeminy a zatravní jej, aby most mohl sloužit k přechodu zvěře nad dálnicí.

Práce na modernizovaném úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem plánují stavbaři kompletně dokončit v červenci 2021.

  • Název: D1 modernizace - úsek 12, EXIT 90 Humpolec - EXIT 104 Větrný Jeníkov (2020)
  • Investor: Ředitelství silnic a dálnic ČR
  • Zhotovitel: Skanska a.s.
  • Zahájení: 3/2020
  • Předčasné užívání: 11/2020
  • Uvedení do provozu: 7/2021