Blíží se konání konference IZOLACE na téma poruch, které už střecha nezvládne unést

publikováno:
Současná doba je velmi uspěchaná. Proto je konference IZOLACE místem, kde kromě unikátních informací, které byste jinak jen těžko sháněli, máte možnost diskutovat s přáteli z oboru nebo třeba se potkat s obchodními partnery. Současná doba je velmi uspěchaná. Proto je konference IZOLACE místem, kde kromě unikátních informací, které byste jinak jen těžko sháněli, máte možnost diskutovat s přáteli z oboru nebo třeba se potkat s obchodními partnery.

Před více než čtvrt stoletím vznikla idea uspořádat specializovanou konferenci s tématy stavební izolace a stavební fyziky. Uvažován byl pro ni název IZOLACE doplněný vždy o rok konání. Konference se konala poprvé před více než 25 lety a volně navazovala na setkávání pořádané doc. Ing. Zdeňkem Kutnarem, CSc. v devadesátých letech.

I v současnosti potvrzuje konference IZOLACE svou životaschopnost a význam v segmentu stavebnictví. V průběhu let byly uskutečněny změny, jež konferenci posouvaly dál. Tou nejdůležitější bylo sjednocení termínu s výstavou Střechy Praha (dnes Střechy-Solar-Řemeslo). Včleněno bylo i vyhlašování výsledků mezinárodní studentské soutěže Memoriál Antonína Fajkoše nebo předávání cen „Zlatý hořák“ významným osobnostem v oblasti izolací.

Je důležité připomenout i osobnosti, které na pořádání dlouhá léta participovaly a dodaly konferenci vážnosti. Jde o doc. Ing. Františka Kulhánka, CSc., jenž velmi dlouhou dobu konferenci předsedal. Doc. Ing. Antonína Fajkoše, CSc., který zaštítil soutěž studentů stavebních vysokých škol o nejlepší školní práce v oblasti střech a izolací obecně. Oba jmenovaní pánové zanechali v oboru výraznou stopu a měli velký význam pro popularizaci izolací a stavební fyziky. Totéž platí i o prof. Ing. Josefu Oláhovi, Ph.D., jenž pokud může, se stále konferencí IZOLACE zúčastňuje. Nicméně jak pan profesor Oláh, tak i já, se dnes spíše držíme v pozadí a svou roli vidíme v pomoci těm, kteří pokračují v námi započaté práci. Vždy je totiž důležité se setkávat, vzájemně učit a předávat informace. Minimálně proto, aby jednou již nabyté zkušenosti nezmizely v propadlišti dějin a nebylo nutné je znovu objevovat. 

Současná doba je velmi uspěchaná. Proto je konference IZOLACE místem, kde kromě unikátních informací, které byste jinak jen těžko sháněli, máte možnost diskutovat s přáteli z oboru nebo třeba se potkat s obchodními partnery. Jako pořadatelé jsme si nikdy nevedli striktní statistiky o počtu návštěvníků či přednášejících na jednotlivých ročnících konferencí. Nicméně kapacitu sálu na výstavišti jsme pokaždé zaplnili. To představuje rok co rok dvě stovky posluchačů, kteří si udělají čas a přijdou se vzdělávat nebo alespoň pozdravit své přátele. Příjemnou atmosféru vždy podtrhne i dobré jídlo a pití.

Pro všechny, kteří konferenci IZOLACE 2024 navštíví, mám vzkaz – určitě vás mile překvapí její obsah, jenž je velmi pestrý. Věnovat se budeme tématu Poruchy nejen fotovoltaické aneb co už střecha nevydrží. 

Kompletní program už teď najdete na stránkách Konference – IZOLACE.cz, kde také probíhá registrace. 

Kdy: 15. února 2024
Kde: Výstaviště Praha-Letňany

Autor: Doc. Ing. Marek Novotný, PhD.,
jeden ze zakladatelů konference IZOLACE