Digitalizace, BIM… nosná témata konference CEEC Research, ale i aktuálního čísla časopisu Konstrukce

publikováno:
autor:

Digitalizace, BIM… Téma, které bylo diskutováno v úterý 27. dubna 2021 na online konferenci Digitalizace ve stavebnictví II, bude i nosnou části nadcházejícího čísla časopisu Konstrukce. To se již brzy dostane na vaše stoly a problematika BIM v něm dominuje.

Největší setkání lídrů digitalizace v České republice mimo jiné představilo ukázky již realizovaných a rozpracovaných BIM projektů v oblasti budov, silnic, železnic a vodních toků. V rámci odpoledne probíhala diskuse vlády, klíčových představitelů veřejného vektoru s řediteli předních společností v oblasti digitalizace stavebnictví ČR.

Záznam konference:

Akce probíhala za velkého diváckého zájmu – téměř 31 tisíc sledujících. Ve dvou blocích zde hovořili např. místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy ČR Karel Havlíček, ministryně pro místní rozvoj ČR Klára Dostálová, nebo generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. V prvním panelu diskuse se probírala témata aktuální situace v oblasti digitalizace českého stavebnictví a připravované kroky pro budoucnost, koncepce Ministerstva pro místní rozvoj pro implementaci digitalizace českého stavebnictví nebo Praktické zkušenosti při implementaci BIM v projektech Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správy železnic.

Ve druhém bloku pak probíhala diskuse lídrů BIM z řad největších projektových a stavebních společností se sdílením praktických zkušeností z realizovaných pilotních projektů. A právě praktické zkušenosti a realizace hlavních hráčů a „pionýrů“ implementace BIM do české stavební praxe jsou i obsahem již avizovaného vydání časopisu KONSTRUKCE. Již brzy u Vás!

Předplatné časopisu KONSTRUKCE je možné si zajistit ZDE.