Soutěž Tekla BIM Awards zná vítěze lokálního kola

Historie Tekla BIM Awards se datuje do roku 1999, kdy projekční a výrobní kanceláře zasílaly své projekty do soutěže poprvé. Od té doby se přihlašuje rok od roku více projektů a samozřejmě se zvyšujícími se nároky investorů se zvyšuje i propracovanost hodnocených konstrukcí. To způsobuje i vyšší konkurenci mezi soutěžními projekty a je tak čím dál složitější vybírat vítěze v jednotlivých kategoriích. I v letošním roce bylo do soutěže přihlášeno mnoho zajímavých konstrukcí. V tomto článku bychom vám rádi představili letošní vítěze lokálního kola (Česko a Slovensko).

V kategorii Infrastruktura se z vítězství těší projekt „Most přes dálnici A8 – Stuttgart“ společnosti ALLCONS Industry s. r. o. (viz obr.). Rozsáhlý projekt „Ocelové konstrukce letiště ve Francii“ zvítězil v kategorii nazvané Projekty veřejného zájmu. Tuto konstrukci zpracovávaly v rámci spolupráce společnosti Industrial Design & Service a. s. & Promstal engineering, s. r. o. Vítězem v kategorii Komerční projekty se stal projekt „Polyfunkčný objekt – AUTOBUSOVÁ STANICA MLYNSKÉ NIVY“, který vytvořila společnost HESCON s. r. o.

Velice zajímavý je i vítěz kategorie Průmyslové stavby s komplikovaným názvem „Solar receiver – Noor Energy 1 – DEWA 700MW CSP and 250 MW PV Hybrid IPP Phase IV“. Tento rozsáhlý projekt ocelové konstrukce byl realizován firmou SteelPro 4 s. r. o.

V letošním roce je želízkem v ohni pro globální kolo v kategorii Projekty menšího rozsahu ocelová konstrukce „Draci – největší šperk i svítidlo“ od společnosti EXCON, a. s. V poslední kategorii Projekty veřejného hlasování se na stupínku vítězů umístil netradiční projekt dřevo-ocelové konstrukce „Lodivadlo – Boatheatre“, kterou do soutěže přihlásila projekční kancelář Skála & Vít s. r. o.

Velice nás těší každoročně rostoucí zájem uživatelů Tekla Structures o zařazení jejich projektů do soutěže. Všechny uvedené projekty postupují automaticky do globálního kola soutěže Tekla BIM Awards, která bude znát své vítěze na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí letošního roku. Všem projektům gratulujeme a držíme palce v mezinárodním kole soutěže.

Ing. David Neužil
Construsoft s. r. o.