Helsinský PES pozvedne Jiulong

publikováno:
Vizualizace: www.pesark.com Vizualizace: www.pesark.com

V každém vydání KONSTRUKCÍ věnujeme zaslouženě velký obrazový prostor projektu, který je nějakým způsobem výjimečný. Vybíráme projekty napříč celým světem, ty realizované i ty ve stádiu projektu.

Grand Theatre ve městě Jiulong čínské provincie Nan-čchang má být víceúčelovým kulturním centrem o podlahové ploše 35 000 m2 (plus 10 000 m2 v podzemí). Kromě velkého sálu pro operu tu bude i menší multifunkční divadelní sál, dále ateliéry a výstavní prostory. Návrh finského studia PES-Architects zvítězil v mezinárodní soutěži, konstrukce bude kombinovat ocel a beton. Otevření je plánováno na rok 2024.

Vizualizace: www.pesark.com

Související články

Aktuálně

Hlavní město Praha a Městská část Praha 6 daly zelenou vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu tzv. 4. kvadrantu Vítězného náměstí. Po 100 letech od návrhu urbanistické struktury Dejvic tak dojde k dostavbě tohoto třetího největšího pražského náměstí. Možná podoba dostavby bude známá v květnu příštího roku. Investorem je společnost Fourth Quadrant, kterou spoluvlastní tři české realitní společnosti – Penta Real Estate, Sekyra Group a Kaprain. Část pozemku vlastní i Vysoká škola chemicko-technologická, jež zde plánuje umístit i vlastní minipivovar. Další informace k soutěži

Kalendář akcí