Budova Victoria Palace je hotová

publikováno:
Snaha zastavět proluku a provizorní parkoviště na severním nároží Vítězného náměstí trvala více než 15 let. Snaha zastavět proluku a provizorní parkoviště na severním nároží Vítězného náměstí trvala více než 15 let.

Budova Victoria Palace na Vítězném náměstí v Praze, známá díky unikátnímu řešení pláště budovy, je řádně zkolaudovaná. Po architektonické stránce respektuje uspořádání Vítězného náměstí s prvky moderní architektury 21. století. Nabídne 92 bytů ve velmi vysokém až luxusním standardu a také nové obchody a služby v parteru budovy. Jde o první novou budovu na Vítězném náměstí po 87 letech.

Snaha zastavět proluku a provizorní parkoviště na severním nároží náměstí trvala více než 15 let. Projekt výstavby na tomto pozemku v roce 2016 koupila skupina Kaprain, která v témže roce přivzala i partnera Pentu Real Estate. Architektonický návrh budovy od studia Jakub Cigler Architekti následně získal podporu úřadů i veřejnosti. Návrh propojuje současnou moderní architekturu s původními prvorepublikovými záměry architekta Antonína Engela, který chtěl Vítěznému náměstí vtisknout palácovou neoklasicistní podobu. Victoria Palace plně respektuje tvar Vítězného náměstí a svojí výškou i tvarem střechy také okolní zástavbu.

Projekt výstavby na tomto pozemku v roce 2016 koupila skupina Kaprain, která v témže roce přivzala i partnera Pentu Real Estate.„Na tomto místě bylo dlouhodobě zanedbané prostranství a nikdy nedokončený městský blok. Budova, kterou jsme navrhli, je městotvorná, dodá novou kvalitu celému svému okolí. Už v rámci přípravy projektu bylo s Městskou částí Praha 6 a dalšími partnery dohodnuto, že navážeme také na obchodní korzo podél Vítězného náměstí. V parteru Victoria Palace proto vznikly obchodní prostory a zázemí pro nové služby či kavárnu,“ říká David Musil, Managing Director společnosti Penta Real Estate pro Českou republiku.

„Rezidenční projekt, který by v sobě takto přirozeně snoubil špičkovou architekturu, luxusní provedení všech bytů a nádhernou lokalitu s výhledy na Vítězné náměstí, Hradčany nebo Ořechovku, je v Praze naprosto unikátní. Není proto divu, že o něj byl velký zájem od samotného počátku a dnes je budova vyprodána z 85 %,“ přibližuje Jan Kozler, ředitel developmentu ve skupině Kaprain.

Enormní zájem byl i o obchodní prostory budovy, které byly kompletně pronajaty už ve velkém předstihu. Na celkové ploše převyšující  1900 m2 v přízemí vznikne několik prodejen. Mimo jiné také nová prodejna Albert, která zahajuje provoz 3. července. 

Rezidenční projekt, který by v sobě takto přirozeně snoubil špičkovou architekturu, luxusní provedení všech bytů a nádhernou lokalitu s výhledy na Vítězné náměstí, Hradčany nebo Ořechovku, je v Praze naprosto unikátní.„Do nových modernějších prostor se přesunula také nedaleká pobočka České spořitelny, telefonní operátor O2 a lékárna Dr. Max. Všechny prodejny již zahájily provoz. Sestavu doplní začátkem léta ještě populární kavárenský řetězec The Miners,“ říká Lenka Fajmanová Leasing Manager společnosti Penta Real Estate.

„Budova má tři hlavní dominanty. První z nich jsou fasádní lamely z hliníku a sklocementu, které svou složitostí tvaru a cenou byly asi to nejnáročnější, s čím jsme se na projektu potýkali. Další je dvoupatrové vstupní lobby recepcí s nepřetržitým provozem, které je celé obloženo italským travertinem, a strop lemuje lustr tvořený téměř tisíci kusy hrubých krystalů od společnosti Preciosa. Hlavním lákadlem pro rezidenty je zahrada plná zeleně a s vodním prvkem, které dominuje 25 let starý strom dovezený z Nizozemska,“ říká Michal Kotrč, Senior Project Manager společnosti Penta Real Estate.   

Budova dále nabízí nadstandardní počet parkovacích míst ve 2 podzemních podlažích včetně možnosti elektronabíjení. 

Na budově či jejích interiérech se podílela řada českých firem a tvůrců, za všechny jmenujme alespoň sklářskou společnost Preciosa s unikátním osvětlením vstupní haly z hrubých krystalů: Raw Crystal | A Sparkling Universe | Preciosa Lighting.Na budově či jejích interiérech se podílela řada českých firem a tvůrců, za všechny jmenujme alespoň sklářskou společnost Preciosa s unikátním osvětlením vstupní haly z hrubých krystalů: Raw Crystal | A Sparkling Universe | Preciosa Lighting.

Pohledově nejvýraznějším prvkem budovy je její plášť z hliníkových lamel. Jejich cena se i díky inflační vlně vyšplhala přes 150 milionů korun. Celkové náklady na výstavbu přesáhly 850 milionů korun.

Victoria Palace není jediným společným projektem skupin Kaprain a Penta na Vítězném náměstí. Pokračovat budou ještě se skupinou Sekyra Group. „V následujících letech budeme s výstavbou na Vítězném náměstí pokračovat na sousedním Čtvrtém kvadrantu. Stejně jako u Victoria Palace budeme postupovat s maximálním respektem k původním urbanistickým záměrům Antonína Engela,“ uzavírá investiční ředitel skupiny Kaprain František Dombek. V mezinárodní architektonické soutěži na zástavbu v této lokalitě uspěl v loňském roce holandsko-český tým Benthem Crouwel.Architects a studio OVA.

Autor: Penta Real Estate, tisková zpráva