Na místě Transgasu vyroste bytový dům, rozhodl developer

publikováno:
Foto: ČTK Foto: ČTK

Společnost Penta Real Estate spolu s developerskou firmou PSN bude stavět převážně bytový objekt na místě bývalé budovy Transgasu na začátku Vinohradské ulice v Praze. Pro přípravu a realizaci projektu na jednom z nejcennějších pozemků v hlavním městě firmy vytvořily společný podnik. Nová budova by se mohla začít stavět v roce 2024.

Podle ředitele Penty Real Estate pro komerční výstavbu Pavla Streblova se koncept původně čistě administrativního komplexu zásadně změní. „Jednoznačně chceme zachovat charakter lokality. Vinohrady jsou převážně rezidenční oblastí, proto chceme společně s PSN připravit projekt, který bude primárně rezidenční s pouze menší částí projektu věnovanou kancelářím a obchodním jednotkám v přízemí,“ uvedl.

Oba developeři nyní dokončují studii ve spolupráci s architektonickým studiem Jakub Cígler architekti, které na projektu pracovalo již pro předchozí vlastníky. PSN koupila pozemek od společnosti HB Reavis loni za 870 mil. Kč.

Na pozemku stál až do roku 2019 komplex tří budov, které byly postaveny mezi lety 1972 a 1978 ve stylu brutalismu zejména pro Plynárenské řídící centrum Transgas a federální ministerstvo paliv a energetiky. Posléze byla budova v majetku společnosti ČEZ, která ji prodala firmě HB Reavis. Za jejího vlastnictví byl objekt v roce 2020 odstraněn. Pozemek následně v roce 2021 od HB Reavis koupila společnost PSN.

Související články

Aktuálně

Rekonstrukce obchodního domu Máj v Praze bude hotová v první polovině příštího roku a vyjde na čtyři miliardy korun.


Evropský parlament minulý týden schválil revizi směrnice o energetické náročnosti budov. Nejpozději do roku 2033 budou muset všechny rezidenční budovy v Evropě dosáhnout alespoň třídy D a do roku 2030 alespoň třídy F. Budovy vlastněné a pronajímané veřejnými orgány by to měly zvládnou ještě o tři roky dříve.


Stavba Včelín Galerie Golf Hostivař architektonické kanceláře Martin Rajniše vyhrála mezinárodní ocenění BIG SEE Wood Design Award 2022.

Tagy

Kalendář akcí