Náklady výstavby montovaných hal. Srovnání několika typových řešení od společnosti PROMO HALY s.r.o.

publikováno:
Společnost PROMO HALY s.r.o. nabízí individuální přizpůsobení cenově dostupných montovaných hal dle potřeb klienta se širokou škálou možností využití. Společnost PROMO HALY s.r.o. nabízí individuální přizpůsobení cenově dostupných montovaných hal dle potřeb klienta se širokou škálou možností využití.

Montované haly od společnosti PROMO HALY s.r.o. jsou cenově dostupné a nabízejí širokou škálu možností využití, od skladových a výrobních hal až po administrativní budovy a autosalony.

Typy a ceny montovaných hal

Cena montované haly se může výrazně lišit v závislosti na velikosti a specifikacích. Základní cena montované haly začíná přibližně kolem 2 miliónů korun u menší haly, ale pro větší a komplexnější projekty může dosahovat až několika desítek milionů korun​.

Vliv na cenu samotné montované haly mají tyto aspekty:

 • Místo stavby a samotný pozemek
 • Rozměry a výška haly
 • Účel stavby
 • Typ zateplení či opláštění haly
 • Požární odolnost haly R15, R30 či R45 (u vícepatrových budov)
 • Pravidelnost montované stavby
 • Designové prvky
 • Použité materiály
 • Technologie

Specifikace a konfigurace

Společnost PROMO HALY s.r.o. nabízí možnost individuálního přizpůsobení hal dle potřeb klienta, a to prostřednictvím konfigurátoru hal, který umožňuje plánovat a navrhnout cenu montované haly podle konkrétních požadavků. Zákazníci mohou konfigurovat různé aspekty, jako jsou konstrukční materiály (ocelové nebo betonové konstrukce), zateplení, typy vrat a další specifikace​. 

Výhody montovaných výrobních hal:

 • Detailní řešení z pohledu ekonomické výhodnosti, maximální funkčnosti a dalšího užívání.
 • Variabilita ocelové konstrukce, popřípadě železobetonové konstrukce podle požadavků zákazníka.
 • Individuální rozpon s volnou dispozicí.
 • Efektivní využití vnitřního prostoru v hale.
 • Možnost vnitřních vestaveb hygienického zázemí nebo kanceláří.
 • Široký výběr stěnových a střešních systémů.
 • Rychlá dodávka a montáž.
 • Dlouhá životnost a snadná údržba.

Příklady typů hal dle typového řešení PROMO:

Na webu společnosti PROMO HALY je přehledný ceník montovaných hal, které jsou nejzákladnější a nejčastěji poptávané (od nejmenší PROMO 288 až po větší skladové haly PROMO 1650 či PROMO 1800). Montované haly zahrnují také prodejní haly, autosalony a administrativní budovy, kde je kladen velký důraz na estetiku a kvalitu použitých materiálů. Představíme Vám základní typové řešení a rozdíly mezi nimi.

Typové řešení haly PROMO 288

Typové řešení haly PROMO 288.Nejmenší nabízený typový rozměr je montovaná hala PROMO 288, která vychází z optimálního rozměru 12 x 24 m, celkem 288 m2. Tento typ haly je poptáván nejčastěji menšími firmami či začínajícími subjekty, které řeší základní potřebu podnikání, a to je prostor pro skladování nebo výrobu. Často bývá součástí haly vestavěný kancelářský prostor se zázemím. Tento typ haly se staví zpravidla s výškou 4-5 m a dle využití se do haly přidávají menší sekční vrata a okna s dveřmi. Požární odolnost haly vychází zpravidla na 15minutovou požární odolnost konstrukce (R15) a plášťů (EW15). Cena této haly bez základů a profesí se pohybuje okolo 2 mil. Kč. Samotná konstrukce bývá se subtilních ocelových profilů typu IPE s náběhy v rozích, doplněnou sekundárními vaznicemi systému METSEC. Opláštění se většinou provádí pomocí sendvičových panelů jak na střechu, tak na stěny. Vrata se používají sekční, okna a dveře plastové. Barvy haly a výplní si může investor vybrat z velké škály barev jak ze základních či nadstandardních barev panelů za příplatek. Cena typového řešení je uvedena na webu ve výši 1.904.900, - Kč k 2Q-2024.

Typové řešení administrativně výrobní haly PROMO 864

Typové řešení administrativně výrobní haly PROMO 864.Jeden z nejběžnějších typů hal je administrativně výrobní montovaná hala PROMO 864, která vychází z rozměru 18 x 48 m, celková plocha haly je 864 m2, z toho je administrativní část 18 x 12 m na patro s výškou 7,7 m. Výrobní část lze uzpůsobit potřebám zákazníka, doplnit o mostový jeřáb různých nosností. V našem typovém řešení je výška výrobní haly 5,5 m v okapu.

Administrativní část je navržena z ocelových IPE a HEA nosníků včetně patra. Konstrukce patra je pak doplněna M stropnicemi systému METSEC, na stropnice je pak položen trapézový plech, který je nejčastěji zabetonován s kari sítí v tloušťce 65 mm a vytvoří tak nosnou část patra. Na betonovou desku se následně použije skladba, která koresponduje s požadavky projektanta na odhlučnění či podlahové vytápění. Požární odolnost patra a sloupů v administrativní části bývá nejčastěji 30 minut (R30) a zabezpečuje se SDK podhledy a obklady nosných sloupů. Součástí dodávky je vždy ocelové schodiště s plnými stupni, které jsou vybetonovány a doplněny dlažbou.

Typové řešení administrativně výrobní haly PROMO 864.Samotná hala je pak klasická montovaná hala doplněna vraty a okny dle požadavku investora. Opláštění celé haly je realizováno sendvičovými panely různých barev, příčka mezi administrativní halou a výrobní částí je navržena z minerálních sendvičových panelů z důvodů vyšších požárních požadavků EI 30 DP1.

Střešní plášť je navržen skládaného typu CombiRoof tloušťky 200 mm v hale a 240 mm v administrativní části. Odvodnění střechy je vyřešeno v administrativní části, kde je atika, vnitřními svody a ve výrobní části je střecha ukončena klasickými okapy a svody v barvě opláštění. Cena typového řešení je uvedena na webu ve výši 6.672.100, - Kč k 2Q-2024.

Typové řešení skladové haly PROMO 1650

Typové řešení skladové haly PROMO 1650.Skladové haly se nejčastěji dělají u rozměrů nad 1000 m2 s vyšší požární odolností od 30 minut (R 30). Z tohoto důvodu navrhujeme haly s železobetonovou prefabrikovanou konstrukcí, doplněnou ocelovými výměnami pro okna, dveře, vrata a světlíky. Železobetonové konstrukce dosahují velkých požárních odolností začínajících na 30 minutách a záleží na krytí ocelové výztuže dle normy jakou mají výslednou požární odolnost. Stropy se pak dělají z předpjatých stropních panelů SPIROLL, které splňují požární odolnost 45 minut.

Naše typové řešení skladové haly PROMO 1650 vychází z rozměru 30 x 55 m, výšky 7,8 m v atice. Součástí haly je pak vestavba na patro s kancelářemi 9 x 13 m a železobetonovým prefabrikovaným schodištěm. Opláštění je tvořeno sendvičovými panely s minerálním nebo polyisocyanuratovým (PIR) jádrem. Střešní plášť je tvořen skládaným typem CombiRoof tloušťky 200 mm. Střecha i stěna má navrženou požární odolnost 30 minut, v exponovaných místech druhu DP1, které nezvyšují v požadované době intenzitu požáru.

Součástí haly jsou pak navrženy hydraulické můstky s výsuvnou lištou nosností 6 t, které usnadňují manipulaci mezi skladem a nákladními automobily. Cena typového řešení je uvedena na webu ve výši 13.288.800, - Kč k 2Q-2024.

Pro podrobnější informace a přesné kalkulace je možné využít online konfigurátor nebo kontaktovat přímo prostřednictvím poptávkového formuláře. O další informace či konkrétní návrh pro vaši výrobní halu, nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu, abychom vám pomohli s vašimi potřebami. Pokud potřebujete poradit, obraťte se na odborníky od výrobce a dodavatele profesionálních montovaných hal společnosti PROMO HALY s.r.o.