Společnost AkzoNobel posunuje architektonicky významné budovy na další úroveň

publikováno:
autor:
Vizualizace Varso Tower Vizualizace Varso Tower

Evropa bude mít brzy svou novou nejvyšší obytnou budovu, a to díky výškové stavbě v polské Varšavě. Fasáda objektu je před negativními rozmary místního počasí chráněná vysoce kvalitním práškovým nátěrem, jehož dodavatelem je společnost AkzoNobel.

Panorama hlavního města Polska již brzy doplní a bude mu dominovat 310 metrů vysoká budova nazvaná Varso Tower, realizována mezinárodním poskytovatelem developerských prostor - společností HB Reavis. Věž je nápadná díky svému elegantnímu černému exteriéru, kdy na opláštění a nosné profily byl použit vysoce odolný vrchní nátěr Interpon D2525 od společnosti AkzoNobel v nevšedním odstínu Noir Sablé, zatímco základní nátěr Interpon Redox Plus mu poskytuje velmi odolný podklad.

AkzoNobel je jednou z několika špičkových dodavatelských společností, které se na projektu podílejí, včetně společnosti Foster and Partners, světově proslulé londýnské architektonické firmy, která vzhled stavby navrhla. „Práce na tomto prestižním developerském projektu spolu s předními jmény v oboru je inspirující,“ říká Mattijn Klaver, obchodní manažer společnosti AkzoNobel Powder Coatings pro země Beneluxu a dodává: „Zákazníci nyní požadují vzhled fasády, jaký vytváří povrch kapaliny, ale s vlastnostmi práškového nátěru. Naše řada Interpon D je k dispozici v různých trendových barvách a povrchových úpravách. Je ale také vysoce odolná a kombinuje udržitelnost s příznivými ekonomickými výhodami.“

Budova Varso Tower má být dokončena v roce 2021. Na 53. podlaží se bude nacházet vyhlídková plošina, která nabídne nádherný výhled na revitalizovanou čtvrť polského hlavního města.

„Historicky jsme dodávali špičkové produkty pro architektonicky výrazné budovy po celém světě, takže jsme velmi rádi, že jsme se mohli zapojit i do projektu Varso Tower,“ dodává Daniela Vlad, generální ředitelka divize Powder Coatings společnosti AkzoNobel. „To znamená, že naše nátěry budou jasně viditelné a bude na očích široké veřejnosti a návštěvníkům Varšavy,“ dodává.

Díky nátěrovému systému Interpon bude nová dominanta Evropy odolávat drsným povětrnostním podmínkám, jako je ostré slunce, prudký vítr a silný déšť. Bude taktéž určitým „majákem“ udržitelné budovy, neboť práškové nátěry společnosti AkzoNobel neobsahují těkavé organické sloučeniny (VOC) ani těžké toxické kovy.

AkzoNobel se stala prvním globálním dodavatelem práškových nátěrových hmot, který v roce 2015 získal tzv. Prohlášení o ekologickém produktu (EPD), což podtrhuje trvalý závazek společnosti poskytovat svým zákazníkům udržitelné výrobky.

Z podkladů AkzoNobel