V Cyberdogu kávu naservíruje robot

publikováno:
autor:
Objekt Cyberdog Objekt Cyberdog

Objekt Cyberdog je umístěn na pěším korzu u stanicemi Nové Butovice a Hůrka před Restaurací Trifot a průchodem do ulice Seydlerova a Ovčí hájek. Hned vedle nového objektu je plastika Davida Černého Trifot.

12 metrů vysoká kráčející plastika z nerezu, kterou tvoří soubor fotoaparátů, představuje vývoj oboru fotografie za poslední desítky let. Součástí celého prostoru je dále Czech Photo Centre - multižánrový umělecký prostor, který je jednou z nejvýznamnějších galerií zaměřených na současnou fotografii v hlavním městě. Galerie je součástí developerského projektu společnosti Trigema SMART, který získal ocenění v soutěži Stavba roku již v minulosti.

Projektantem tohoto díla je Black n´Arch s.r.o., investorem a dodavatelem pak Trigema a.s.

Cyberdog je objekt složený ze tří částí, přední část je dvoupodlažní, složená ze dvou nad sebou umístěných objektů, třetí část tvoří zázemí provozu. Objekty svým tvarem připomínají psa, odtud název Cyberdog. Hlavní informační plochu centra představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci sledovat jak z venkovních, tak i vnitřních prostor. Objekt má celkovou kapacitu přes 40 míst. V přízemí je to zhruba 25 a v prvním patře 20 míst. Vnější fasádu tvoří nerezové plechy, jež jsou osazeny na ocelovém roštu.

Technologicko-informační centrum Cyberdog určené široké veřejnosti, kde je současně vinárna s robotickou rukou, se poprvé otevřelo v Praze u stanice metra Nové Butovice ve čtvrtek 29. listopadu. Cyberdog je založený na myšlence technologického pokroku 21. století. Uvnitř tvoří Cyberdog veřejný prostor vinárny, včetně robotického pracoviště a vozíkové dráhy.

Aktuálně

Hlavní město Praha a Městská část Praha 6 daly zelenou vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže na dostavbu tzv. 4. kvadrantu Vítězného náměstí. Po 100 letech od návrhu urbanistické struktury Dejvic tak dojde k dostavbě tohoto třetího největšího pražského náměstí. Možná podoba dostavby bude známá v květnu příštího roku. Investorem je společnost Fourth Quadrant, kterou spoluvlastní tři české realitní společnosti – Penta Real Estate, Sekyra Group a Kaprain. Část pozemku vlastní i Vysoká škola chemicko-technologická, jež zde plánuje umístit i vlastní minipivovar. Další informace k soutěži

Kalendář akcí