Stavebnictví by se mohly zásadní problémy vyhnout

publikováno:
autor:

V rámci rozhovoru s Michalem Vackem, ředitelem analytické společnosti CEEC Research se přibližují výsledky ankety mezi desítkami ředitelů stavebních firem a projektových organizací ještě před vypuknutím koronavirové krize a první analýzy aktuálního stavu. Analytik popisuje předpokládaný nejbližší vývoj stavebního trhu, popisuje například aktuální nedostatek zaměstnanců v dělnických profesích, diskutuje se možný vývoj ve stavebnictví po návratu do „normálu“ a například možnost rychlejšího příklonu k digitalizaci a automatizaci v tomto oboru.

Odkaz na výsledky mimořádné studie Ekonomické dopady COVID-19 na stavební, projektové a developerské společnosti je ZDE.

Aktuálně

V Praze vznikne nová čtvrť. Nové Dvory mají schválenou územní studii. Stavět se začne za 5 let. Lokalita Nových Dvorů je klíčovým, téměř 50 hektarovým, územím pro rozvoj města. Nově byla dokončena a schválena územní studie, na jejímž základě zde vznikne nová čtvrť u budoucí stanice metra D Nové Dvory, a také místa pro rekreaci a sport. Lokalita se nachází na území především městské části Praha 4 a Praha 12. Transformační lokalita Nové Dvory patří k největším územím v majetku hlavního města. Okolo nové stanice metra vybuduje Praha městskou čtvrť s dostupným nájemním bydlením, kompletní veřejnou infrastrukturou a vybaveností. Územní studie ZDE

Kalendář akcí