Škola s nabídkou „zlatých řemesel“

publikováno:
autor:

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy (SŠSR), příspěvková organizace, je školou s dlouholetou tradicí výuky řemeslných oborů, kterou za více jak 60. let absolvovalo bezmála 9 000 mladých mužů a žen. Veškeré činnosti – teoretické vyučování, odborný výcvik, ubytování na domově mládeže, celodenní stravování, sportovní vyžití i další aktivity - se uskutečňují v prostoru celého rozsáhlého areálu školy. 

V uplynulém roce škola otevřela novou budovu, která je určena pro praktickou výuku čalouníků a zedníků. Prioritou školy vždy byla a je příprava mladé generace na povolání ve stavebních profesích, o které je na trhu zájem. Spolu se zřizovatelem a partnery se škola snaží cílevědomě řešit tyto potřeby, a to mnohými aktivitami.

Z rozsáhlých investic ze zdrojů Jihomoravského kraje, EU a našich významných partnerů škola systematicky zlepšuje podmínky pro výchovu a vzdělávání a zavádění nových trendů ve stavebnictví do praxe. Škola disponuje rozsáhlou spolupráci s firmami, cechy, společenstvy – našimi sociálními partnery. Firmy spolupracující se školou poskytují vybraným stavebním oborům technickou a materiální pomoc pro provádění odborné výuky a vyplácí nadstandartní hmotné zabezpečení a finanční ohodnocení. Po získání výuční listu garantují pracovní místo.

Součástí areálu školy je Regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel Jihomoravského kraje. Instituce organizuje a realizuje projekt České ručičky – nejvýznamnější aktivitu na podporu učňovského školství a řemesla v ČR. Již tradicí se stalo slavnostní Přijímání žáků do stavu učňovského a Pasování absolventů na tovaryše. Cílem školy je vychovat schopné, spolehlivé řemeslníky, hrdé na svou práci. Mistry svého oboru, kteří budou dál šířit heslo o Zlatých českých ručičkách.

Škola nabízí především tříleté obory zakončené závěrečnou zkouškou. Jde o velice vyhledávané obory zedník, zedník-obkladač, tesař, pokrývač, klempíř, kominík, instalatér, mechanik plynových zařízení, strojní mechanik, truhlář, umělecký truhlář a řezbář a čalouník. Ve většině z uvedených řemesel škola nabízí i tzv. zkrácené studium na jeden rok, a to pro absolventy středních škol, jazykových škol, VOŠ a VŠ.

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace
Pražská 636/38b, 642 00 Brno – Bosonohy

Kontaktní osoba: Ing. Josef Hypr
+420 547 120 655
E-mail hypr@soubosonohy.cz
Web www.soubosonohy.cz
Informační leták naleznete ZDE.


Desatero ředitele školy Ing. Josefa Hypra aneb Proč studovat na SŠSR Bosonohy?

1) Vše pod jednou střechou
Třídy pro teorii i praxi, ubytování, jídelna a sportoviště jsou na jednom místě… Žádné další dojíždění.

2) Nadstandardní bonusy jistota zaměstnání
Firmy spolupracující se školou poskytují vybraným stavebním oborům technickou a materiální pomoc pro provádění odborné 
výuky a vyplácí nadstandardní hmotné zabezpečení a finanční ohodnocení - až 4 500,- Kč měsíčné. Po získání výučního listu garantují pracovní místo.

3) Školní pomůcky zdarma
Učebnice, ochranné pracovní oděvy, nářadí i materiál na výuku … To vše dostanete zdarma.

4) Podporujeme ambice
Po získání jednoho výučního listu si můžete udělat další v jednoletém zkráceném studiu. Nebo pokračovat k maturitě či až na vysokou školu! Naše škola nabízí kvalitní základ, na kterém můžete dále stavět.

5) Investujeme do žáka
Investovali jsme více než 300 milionu korun do vybavení školy a dílen. Máme nejnovější stroje, včetně CNC strojů. V praxi vás tak nic nepřekvapí.

6) Za práci i studium odměnu
Za práci na zakázkách dostávají naši žáci finanční odměnu. A navíc, úspěšným žákům vyplácíme každé pololetí stipendium 
až 2 500,- Kč u oboru klempíř, mechanik plynových zařízení, kominík, tesař, zedník, zedník-obkladač, pokrývač či čalouník.

7) Jsme spojení s praxí
Výuka u nás není odtržená od praxe. Spolupracujeme s firmami i cechy, už během studia se dozvíte, jak to vypadá v praxi.

8) Nebráníme se přestupům
A co když během studia zjistím, že můj obor není to pravé ořechové? Žádný problém! V rámci školy můžete obor změnit a začít studovat ten, pro který máte vlohy.

9) Jsme online
U nás se budete učit z elektronických učebnic a on-line slovníku. Wi-Fi máme ve vyhrazených prostorách areálu školy a využívat můžete také školní počítače.

10) Zaměstnání pro každého
Řemeslníků je velký nedostatek, naši žáci mají už předem danou 100% uplatnitelnost na trhu práce.


SVÁŘEČSKÉ ŠKOLY V REGIONU JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy (SŠSR) má i svou vlastní svářečskou školu. Svářečská škola 11/075 - Certifikovaná Českou svářecí společností ANB. Instituce provádí Svářečské kurzy pro učiliště a veřejnost, dále zaškolení a základní kurzy dle ČSN 05 0705 svařování kovů a termoplastů a realizuje i zkoušky ČSN EN ISO 9606-1, ČSN EN ISO 9606-2 Svařování hliníku, ČSN EN ISO 13585 - Pájení mědi natvrdo. Více ZDE.

Svařečská škola Interprodukt, s.r.o.

Svářečská Škola Profi-weld

Academium - Svářečská Škola

Svářečská škola - Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno

Svařečská Škola Slavkov

Svářečská škola Prostějov, Ing. Helena Urbanová

Svářečská škola a školicí středisko KNOTEK

Svářečská Škola 11-010 Hodonín

Svářečská škola Welding spol. s r.o. – Indra