Studentská soutěž dřevěných staveb o ceny za 200 000 Kč zahájena

publikováno:
autor:
Ilustrační foto Ilustrační foto

Máte rádi dřevo a ve škole navrhujete stavby? Přihlaste se do největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva“, kterou po osmé vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Laické i odborné veřejnosti ukážete svůj talent, zasoutěžíte si a získáte neocenitelnou zkušenost. Navíc můžete vyhrát finanční odměnu 50 000 Kč a další finanční i hodnotné ceny. Uzávěrka on-line přihlášek na webu www.StavbySVuniDreva.cz je 30. června 2020.

„Do soutěže se mohou hlásit studenti vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce,“ říká o soutěži se záštitou tří ministerstev a osmnácti odborných fakult a škol její vedoucí Pavla Panáčková. Výhodou soutěže je, že do ní můžete přihlásit i své bakalářské nebo diplomové práce. Jen se musí vztahovat k tématu ročníku, které letos na oslavu 15 let naší nadace zní Dřevo je život.

Návrhy dřevěných staveb přihlašujte on-line dle velikosti jejich obestavěného prostoru do kategorie malých nebo velkých staveb. Vítěze vybere odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Porota může zároveň udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který bude technicky, vizuálně nebo jinak výjimečný.

Novinkou letošního roku je bonus pro první přihlášené soutěžící. „Studenti, kteří svůj návrh na našem webu registrují do 31. května 2020, získají jako bonus stylové dřevěné ponožky z viskózy českého buku. Sama je moc ráda nosím,” usmívá se Pavla Panáčková.

Odměna pro všechny soutěžící

Cílem soutěže je rozvíjet studenty a motivovat je k práci se dřevem. Každý soutěžící proto získá zpětnou vazbu na svůj návrh, certifikát o své účasti v soutěži a roční předplatné časopisu Dřevo a stavby. Všichni budou pozváni na semináře o osobním a profesním rozvoji, které probíhají v dopoledním bloku vyhlášení vítězů v září v Praze.

Na vítěze poroty a veřejnosti čekají finanční odměny v celkové hodnotě 120 000 Kč (2 x 50 000 Kč a 2 x 10 000 Kč), exkurze do podniků Stora Enso ČR a Kronospan Jihlava, licence k softwaru SEMA a roční předplatné časopisů Dřevařský magazín a Stavebnictví. Soutěž podporují Lesy ČR, s.p., Ministerstvo zemědělství a Vojenské lesy a statky ČR, s.p. Všichni vítězové navíc obdrží originální dubový diplom Nadace dřevo pro život.