3D tiskárna UNIZ SLASH PRO UDP – bez známek vrstvení…

Zajímalo by vás, jak lze zhmotnit své návrhy pomocí 3D modelů bez známek vrstvení? 3D tiskárna Uniz SLASH PLUS UDP je profesionálnějším řešením pro designéry a spotřebitele. V článku jsou popsány výhody tohoto stroje.

Rychlost, přesnost, jemnost a obdivuhodná kvalita… To je běžná konfigurace dnešního 3D tisku nejen pro profesionály, ale již i v oblasti hobby. Stojí za tím tiskárna Uniz SLASH PRO, jejíž cena (která v základu nepřesáhne 150 tisíc korun) ji sice řadí do hobby sekce, ale svými možnostmi a umem patří jednoznačně mezi profesionální stroje.

Čas věnovaný povrchové úpravě vytištěných komponent stojí nemalé peníze. Proto je zde 3D tiskárna Uniz SLASH PRO, která se jeví jako velice solidní volba. Broušení vrstev nebo dalších nedokonalostí vytištěného produktů totiž odpadá a můžete pak trhu nabídnout výrobky, které splňují výrazně vyšší požadavky.

DOKONALÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Finální úpravy mohou být sice přínosnou zkouškou trpělivosti, zdatnosti a fantazie, pokud však opracováváte stejný výrobek opakovaně, upadnete do stereotypu. Proto považujeme výslednou kvalitu tisku za klíčovou, i když bez finálních operací na zkvalitnění povrchu se ještě stále neobejdeme.

Říká se, že „papír snese všechno“. Proto je možná efektivnější se na to, co tiskárny umí, podívat na vlastní oči. Sledujte proto internetové stránky www.uniz.tech. Případně si domluvte návštěvu a osobní prohlídku u autora tohoto článku, který je specialistou na praktické workshopy, prodej a trénink v prostorách Eurazio center.

ŠIROKÝ VÝBĚR MATERIÁLŮ

Kvalita povrchu výsledného výrobku ovšem nezávisí jen na výběru tiskárny, ale také na vhodně zvoleném materiálu. V případě Uniz tedy na tiskové pryskyřice neboli resinu. Záleží přitom zcela na požadavcích klienta, zda využije základní resin řady zABS (Acrylonitrile butadiene styrene), který se hodí například pro výrobu prototypů, nebo zvolí vysoce odolnou průhlednou pryskyřici zSG.

VYSOKÁ RYCHLOST TISKU

Mimo kvalitní tisk jsou 3D tiskárny Uniz výjimečné ještě v další oblasti, a to vysokou rychlostí tisku. Využívají totiž patentovanou technologii UDP. Takové tiskárny jsou schopné ve stejnou dobu tisknout, čili nanášet resin (pryskyřici) a současně i vytvrzovat tolik produktů, kolik se jich najednou vejde na tiskovou plochu. Tisk jedné komponenty tak trvá na tiskárně UNIZ stejně dlouho, jako tisk například desítky dalších výrobků.

Tiskárna UNIZ je nejrychlejší tiskárnou roku 2019. Drží rekord v této oblasti z 3D veletrhu v LasVegas, který se konal v lednu 2019. Výrobcem této tiskárny je americká společnost, vyrábějící puntované resiny (náplně). Firma Varmego s. r. o. je pak výhradním prodejcem strojů na českém a slovenském trhu. Testovací stroj, určený pro zájemce z řad veřejnosti, si můžete prohlédnout v Modleticích u Prahy, konkrétně v Eurazio Center – největším prodejním showroomu laserů a CNC strojů pro průmysl i školy.