Czech and Slovak Galvanizing Award 2021 – výzva pro přihlášení projektu

Komenského most v Jaroměři Komenského most v Jaroměři

Asociace českých a slovenských zinkoven, z. s. (AČSZ) vyhlásila 5. prosince 2018 již 5. ročník soutěže pro architekty a projektanty o nejvýznamnější stavbu s užitím žárově pozinkované oceli – CZECH and SLOVAK GALVANIZING AWARD 2021. Vyhlášení proběhlo uveřejněním článku v časopise Konstrukce 6/2018.

V pravidelných tříletých intervalech vyhlašuje AČSZ soutěž, jejíž cílem je ukázat veřejnosti praktické užití žárově pozinkované oceli v architektuře a stavebnictví a mezi projektanty vzbudit zájem o používání této protikorozní ochrany kovů. Každoročně se v ČR a SR realizuje spousta zajímavých projektů, které svou originalitou a technickým řešením zaujmou odborníky nejenom v České a Slovenské republice, ale také i v zahraničí. V předchozích čtyřech ročnících zvítězily následující projekty:

  • 2009 – projekt Domov sociální péče Hagibor v Praze (obr. 1), autora Ing. Arch. Jana Línka, L&P ARCHITEKTONICKÝ ATELIER;
  • 2012 – projekt Pokoj v krajině (obr. 2) na Modravě, autora Ing. akad. Arch. Jana Šépky, Šépka architekti;
  • 2015 – projekt Cyklomost Slobody (obr. 3) spojující Devínskou Novou Ves s Engelhartstettenem v Rakousku, autora Ing. Arch Milana Beláčka,
  • 2018 – projekt Komenského most v Jaroměři (obr. 4), autorů Ing. Vladimíra Janaty, CSc., EXCON, a. s., prof. Ing. Arch. Mirko Bauma a Ing. Arch. Davida Baroše, Baum & Baroš Architekti.

Podmínky pro soutěžící 5. ročníku soutěže o nejvýznamnější stavbu s užitím žárově pozinkované oceli jsou obdobné, jako u předchozích ročníků: zajímavé a originální použití žárově pozinkované oceli na stavbách, které byly dokončeny mezi 1. 1. 2018 až 31. 12. 2020 na území České nebo Slovenské republiky. Vítěz získá finanční odměnu ve výši 50 000 Kč a nominaci na The Global Galvanizing Awards. Původní termín vyhlášení výsledků a vítězů dalšího ročníku The Global Galvanizing Awards měl být v průběhu mezinárodní konference INTERGALVA 2021 v Itálii, ale vlivem omezení způsobených koronavirem, se konference INTERGALVA přesunula na rok 2022. O termínu a místě vyhlášení výsledků The Global Galvanizing Awards budeme s předstihem informovat.

Pro více informací o CZECH and SLOVAK GALVANIZIG AWARD 2021 nebo The Global Galvanizing Awards kontaktujte kancelář asociace.

Prosíme o zasílání kandidátů do soutěže! Uzávěrka přijímání přihlášek je 15. března 2021!

Ing. Petr Strzyž
Asociace českých a slovenských zinkoven, z. s.