Do Rezidence Zahálka se stěhují první obyvatelé

publikováno:
autor:
Rezidence Zahálka (vizualizace) Rezidence Zahálka (vizualizace)

Developerská skupina Horizon zahájila předávání bytových jednotek v Rezidenci Zahálka novým majitelům. První etapa projektu, na níž Horizon spolupracoval s developerskou skupinou Karlín Group, byla úspěšně zkolaudována loni v listopadu. Zahálka, pyšnící se titulem Realitní projekt roku 2019, se těší nebývalému zájmu, a tak je všech 240 bytů ve dvou budovách z první etapy prodáno. V rámci dalších fází projektu vyroste v pražských Hodkovičkách pět budov s dalšími 560 byty.

Výstavba Zahálky, do níž se v těchto dnech začali stěhovat první obyvatelé, byla zahájena v květnu roku 2018. První etapa projektu získala certifikaci BREEAM na úrovni „Very Good“, jež je známkou nejvyšších environmentálních standardů v oblasti výstavby. Kladné hodnocení přinesly Zahálce prvky jako úsporné nakládání s vodou či využití rekuperace, ale také její výjimečná lokalita. Pražské Hodkovičky jsou oázou klidu s krásným výhledem na Vltavu a zelené svahy protilehlé Chuchle i místem pro aktivní vyžití, a to především díky dostupnosti široké škály sportovišť, například cyklostezky a golfového hřiště, i zázemí pro další volnočasové aktivity. Při certifikaci byl brán rovněž zřetel za zpracování parteru Zahálky, který zahrnuje velké množství zeleně, prvků pro podporu biodiverzity nebo amfiteátr.

„Jsme pyšní na to, že se nám v této oblíbené lokalitě na Praze 4 podařilo položit základ pro samostatnou novou moderní čtvrť. Byty v Zahálce jsou nadčasové, všechny disponují terasami a vytváří ideální prostor pro soukromí a rodinný život. Těšíme se na pokračování výstavby dalších etap, kterou již zaštiťujeme jako jediný developer, a máme radost z trvajícího zájmu o jednotky projektu, jež jsou aktuálně v prodeji,“ říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon.

Momentálně jsou zájemcům k dispozici byty ve dvou vznikajících budovách ze druhé etapy projektu, zahájení výstavby a prodeje dalších 330 bytů je plánováno na letní měsíce. Projekt, jenž bude po dokončení sestávat z více než 800 jednotek v sedmi domech, se již nyní těší uznání odborné veřejnosti: stal se Realitním projektem roku 2019, a to ve dvou kategoriích – cena odborné poroty a cena architektů. Budovy Zahálky svým vybavením a navržením kladou důraz na pohodlí a funkčnost.

Více informací o Rezidenci Zahálka najdete na www.mojezahalka.cz.