Kolaudační souhlas pro novou regionální centrálu ČSOB v Hradci Králové

publikováno:
autor:

Nová regionální centrála skupiny ČSOB v Hradci Králové získává finální obrysy a na začátku června jí byl udělen kolaudační souhlas. Jde o další významný milník při výstavbě, budova totiž přešla pod správu banky a má svou adresu včetně čísla popisného. Během srpna bude budova uvedena do plného provozu a budou se do ní stěhovat první zaměstnanci.

Nová hradecká budova plní nejpřísnější ekologické standardy, bude se vyznačovat mimořádnou ohleduplností k životnímu prostředí a díky použití špičkových technologií se stane jednou z nejmodernějších budov v Evropě. „K vytápění a chlazení budou sloužit tepelná čerpadla využívající energii ze zemního masivu prostřednictvím 108 energetických vrtů hlubokých až 200 metrů. Tyto systémy spolu s vysoce kvalitním pláštěm budovy a důslednou rekuperací tepla z vnitřních zdrojů umožní dosáhnout mimořádně úsporného provozu,“ říká Ivo Koukol, ředitel výstavby budov ČSOB.

Moderní technologie se také objeví v rámci každodenního provozu. „Budou to například biometrické systémy pro kontrolu vstupů či plynulé řízení osvětlení podle přítomnosti pracovníků a intenzity denního světla,“ uvádí Zora Křičková, výkonná ředitelka Facilities Management ČSOB.

Tato budova poskytne novodobé zázemí s více než tisícovkou pracovních míst pro flexibilní i kreativní práci. Do objektu se v průběhu léta přestěhuje zpracovatelské centrum a call centrum, do kterého banka aktuálně hledá posily na pozice Klientský pracovník nebo Specialista klientské péče. Součástí budovy bude také regionální bankovní pobočka, která by měla být otevřena na začátku příštího roku. V objektu bude fungovat také kavárna, která bude přístupná i pro veřejnost, a další pronajímatelné prostory pro drobné obchody a služby. Je zde také plánována pobočka České pošty. „Věříme, že naše kavárna bude vyhledávaným a přitažlivým cílem pro procházky podél řeky a tím se naše budova stane součástí života celého města,“ uzavírá Zora Křičková.

Stavba největší mimopražské budovy ČSOB byla na labském nábřeží v lokalitě Aldis zahájena v prosinci 2018. Stavebním dodavatelem vrchní stavby a technologií byla společnost Syner. V rámci výstavby banka také spolupracuje s městem Hradec Králové na vytvoření koncepce veřejného prostranství celé lokality Aldis včetně vybudování zcela nové lávky pro pěší spojující oba břehy Labe.