„Střecha, to je řemeslné dílo s mnoha detaily a funkčními prvky. Ne každý však může být kvalitní řemeslník.“

Nová budova ČSOB v Hradci Králové – skladba střešního pláště pro zelenou střechu Nová budova ČSOB v Hradci Králové – skladba střešního pláště pro zelenou střechu

Titulek článku vyjadřuje slova obchodně technického ředitele Pavla Rybníčka, resp. slogan či motto jihomoravské rodinné společnosti IZOLEX Moravia s. r. o. Společnost vznikla v roce 2002 a patří k předním izolatérským firmám v Česku. Již příští rok bude slavit dvacet let své existence a má za sebou stovky zakázek a více než 2,5 milionu m2 pokrytých střešních ploch. Společnost poskytuje také zajímavou full servis službu Servis24.

IZOLEX Moravia se zabývá především velkými halovými střešními plochami, ale také malými projekty, od těch jednoduchých, až po nejsložitější realizace. „S našimi zkušenými a vyškolenými pracovníky jsme schopni připravit kvalifikované cenové nabídky a realizovat ty nejnáročnější zakázky. Velkou výhodou je stálost našeho pracovního týmu, který u nás funguje od počátku existence firmy. Pracovat umíme jak s fóliemi nejrůznějšího typu jako například PVC, TPO/FPO nebo EPDM, tak s asfaltovými pásy těch nejkvalitnějších výrobců,“ dodává na úvod Pavel Rybníček, který má na starosti obchodní aktivity společnosti.

Hlavním oborem společnosti je především dodávka a montáž kompletních skladeb střešních plášťů plochých střech včetně záchytného systému a světlíků. Samozřejmostí je i pokládka trapézových plechů a opláštění budov, kde máme za sebou již řadu realizací. „Vždy jsme se snažili, aby za nás mluvila práce. Abychom řešení, která dodáváme, dávala smysl a byla i pro naše obchodní partnery ta nejlepší. Za dobu naší existence se zdokonalujeme v mnoha oblastech, které po nás naši zákazníci a trh poptávají,“ vysvětluje P. Rybníček. Společnost navíc disponuje mnoha odbornými certifikáty.

Svými službami dokáže společnost obsáhnout 95 % požadavků celého trhu. Navíc v posledních letech do svých služeb zařadila i nabídku zelených střech, které jsou čím dál více populárnější. „Snažíme se naslouchat trhu a vývoji celého odvětví. Nikdy jsme se nesnažili stát na místě, ale s celým naším týmem se vždy hledáme cestu, jak to udělat. Velkou roli hraje také celková realizace a následný servis, na kterém si velmi zakládáme,“ doplňuje obchodní ředitel.

SERVIS 24

Právě servis je pro společnost z jihomoravské Čejče důležitý. „Servis 24 je služba, kterou jsme vytvořili s ohledem na zákazníky. Jak už její název napovídá, jedná se o výjezd na střechu do 24 hodin od oznámení. K servisnímu zásahu vždy vyráží proškolení a technicky zdatní zaměstnanci, kteří jsou schopni nalézt problémové místo a opravit ho a následně pomocí defektoskopie a jiskrové zkoušky prověří vlhkost ve střešní skladbě a odhalit případné další defekty s výstupem pro investora,“ doplňuje P. Rybníček. Celá služba nabízí nejen rychlý výjezd, ale také posouzení životnosti celého střešního systému a opláštění s návrhem plánu na případnou rekonstrukci, dále možnost provedení pravidelné kontroly podle ČSN 73 1901, příprava manuálů pro údržbu střech v zimních obdobích a dodatečnou aplikaci záchytného systémů, odborné poradenství a realizace při instalaci VZT, monitoring střešního pláště, pravidelné kontroly a vedení archivu oprav.

Společnost IZOLEX Moravia realizovala za dobu svého působení v rámci ČR a SR mnoho staveb, které podtrhují zkušenosti celého týmu. Mezi nejvýznamnější realizace v posledních dvou letech v oblasti kancelářských objektů patří např. nové budovy ČSOB v Hradci Králové nebo rekonstrukce pražské Pragovky, v případě skladů jde o výrobní halu G pro firmu KION v Ostrově u Stříbra, logistický GLP Park Praha Chrášťany, prodejny LIDL v Buštěhradu nebo ostravský Contera Park v části Hrušov. U výrobních objektů jde pak o firmu Alca Plast v Břeclavi, prostějovské MUBEA PST nebo Mitas v Otrokovicích a další.

„Velmi nás těší například realizace střešního řešení Pragovky. Jedná se o bývalý areál tovární haly světové značky Praga, kde se jednalo o rekonstrukci historického objektu, který byl postaven kolem roku 1936. Rekonstrukce probíhala po odstranění kompletní skladby střešního pláště a následné sanaci žebírkového stropu. Nově jsme provedli kompletně lepenou novou střešní skladbu pomocí asfaltových pásů a tepelné izolace PIR včetně souvisejících klempířských prvků. Projekt byl fyzicky a technicky velmi náročný, protože se v převážné většině jednalo o obloukové střechy. Navíc byla zakázka kontrolována Památkovým ústavem města Prahy. Letos v Plzní nás ještě čeká realizace největší zelené střechy ve střední Evropě. I s těmito podmínkami umíme velmi dobře pracovat, a to je pro nás nejlepší ocenění naší práce,“ uzavírá P. Rybníček.

A kam se chce celá společnost ubírat do budoucna? „Naše tradice, pečlivost, orientace na zákazníka, plnění termínů a dohod jsou pro nás závazkem nejen posledních dvacet let, ale také dalších sto let, kdy chceme na trhu hrát stále prim,“ odtajňuje na závěr firemní hodnoty Jiří Gazaň – její zakladatel a jednatel.

Více informací o společnosti Izolex Moravia můžete získat na www.izolex.cz nebo na kontaktním e-mailu rybnicek@izolex.cz.

Izolex Moravia, spol. s r. o.

Související články