Pracovní vesta: Podle čeho se vyplatí pořídit novou?

publikováno:
autor:
Pracovní vesta Engelbert Strauss Pracovní vesta Engelbert Strauss

Nákup pracovního oblečení se rozhodně nevyplácí podceňovat. Na trhu se nachází spousta různých druhů oděvů, jež nás mají na jednu stranu chránit a na druhou dodat určitou firemní identitu. Hodně často skloňované v souvislosti s mnoha různými činnostmi jsou bezesporu pracovní vesty. Vždyť právě ony se hodí nejen z hlediska ochrany před chladem, ale také jako neprosto praktické záležitosti. My se v následujících řádcích podíváme na různé druhy pracovních vest a také se zaměříme na to, podle jakých aspektů vybrat tu správnou. Nezapomeneme ani doporučit konkrétní značku pracovních oděvů, která je prověřená jak časem, tak i spokojenými zákazníky.

Několik druhů pracovních vest

Na trhu se lze setkat se spoustou různých pracovních vest, které se vyznačují zcela specifickými vlastnostmi. Podívejme se na ně tedy podrobněji.

Reflexní pracovní vesta

Jakou klasiku představuje reflexní vesta. Ta se hodí všude, kde potřebuje být daný pracovník dokonale viděn. Ostatně počítat je třeba s takovouto vestou třeba i do motorového vozidla, kde je součástí povinné výbavy motoristy. Rozhodně se hodí i třeba na stavbě. Zapomenout bychom také neměli na to, že reflexní vesty musí nosit i chodci, pokud jsou aktuálně na silnici mimo obec. Tak jako tak jde o velmi důležitou součást oblečení.

Zimní pracovní vesta

Když se člověk dostane chlad až přímo k samotnému tělu, může to být velmi nepříjemné. Ideální je pro zimní pracovní vesta vyznačující se přítomností hřejivého materiálu. Tělo tak nemá šanci prochladnout.

Dámské a pánské pracovní vesty

Určitě je třeba také rozlišovat dámské a pánské pracovní vesty. Samozřejmě se liší především střihem. Zapomenout nelze ani na designovou stránku věci.     

Kdy potřebujete pracovní vestu?

Hodit se může prakticky při jakékoli pracovní činnosti. Tradičně se pracovní vesty využívají v různých dílnách a průmyslových provozech. Není se čemu divit, jelikož právě tady potřebuje člověk vcelku velké množství nejrůznějšího vybavení, nářadí, náhradních dílů a podobně. Jinak se hodí pracovní vesty do chladného počasí. Zapomenout nemůžeme ani na nejrůznější pracovní činnosti, při jejich vykonávání by vám rukávy jednoznačně překážely při práci. Mohly by se namotat do některého z přístrojů a způsobit velmi nepříjemný úraz. Bezpečnost práce se musí dodržovat.

Proč jsou důležité kapsy na pracovní vestě?

Hlavně proto, že si do nich lze ukrýt nejrůznější spojovací materiál a pomůcky. Kapsy jsou často koncipovány tak, aby do nich konkrétní věci bez větších problémů vlezly. Tím pádem budete mít jistotu, že si při každé příležitosti nebudete muset chodit pro kleště, šroubovák nebo cokoli jiného. Kapsy se ale hodí také pro uschování běžných věcí, které můžete potřebovat. Jmenovat bychom mohli třeba peníze, stravenkovou kartu nebo cokoli dalšího.

Značkové vesty Engelbert Strauss

Pokud chcete vsadit na jistotu v poli pracovního oblečení, rozhodně se vyplatí pořízení značkových oděvů. Výbornou volbou je bezesporu zimní pracovní vesta Engelbert Strauss. Tato známá německá firma vyrábí pracovní oblečení již od roku 1948. Aktuálně má pobočky takřka po celém světě. V její nabídce je mimo jiné lehká pracovní vesta i pracovní vesta reflexní. Vybírat si můžete i jiné velmi kvalitní pracovní oděvy a ochranné pomůcky.