Konference STATIKA 2023

25. května 2023 - 26. května 2023

Konference STATIKA je pravidelné setkání zhruba stovky statiků se zájmem o využití softwarových systémů při návrhu, výpočtu a posouzení stavebních konstrukcí.

Na programu konference jsou přednášky zaměřené na efektivní využití výpočtového software při navrhování nosných ocelových, dřevěných, železobetonových, spřažených a předpjatých konstrukcí. Účastníci shlédnou také celou řadu ukázek využití výpočtového software v praxi.

Během následných pracovních skupin si účastníci prohloubí své znalosti o programu SCIA Engineer.

Po celou dobu konference mají uživatelé možnost vést aktivní diskuzi přímo s vývojáři a pracovníky technické podpory firmy SCIA.

Cílem konference je prezentovat široké možnosti výpočetního software při projektování staveb, ukázat výhody zapojení SCIA Engineer do BIM a demonstrovat možnosti sdílení modelů s dalšími výpočtovými a CAD aplikacemi (Allplan, Archicad, IDEA StatiCa, Revit, Tekla, ...). V neposlední řadě jsou na konferenci představeny novinky v software SCIA Engineer.

Více informací o konferenci »

Aktuálně

Poslanci schvalují ve třetím čtení novelu stavebního zákona, která zachovává funkční kompletní síť stavebních úřadů i na malých obcích. O novele bude následně hlasovat Senát.


CTP zůstává s podílem 28 % jedničkou na trhu s průmyslově-logistickými nemovitostmi.
Meziročně rozšířili plochu portfolia o 300 tisíc m2 na 3,8 milionů m2   a příjmy z nájmů zvýšily o 13 % na 5,7 miliard Kč.

Kalendář akcí