Na konferenci Ocelové konstrukce do Pasohlávek přiletí „Úžasní draci“

publikováno:
autor:

Poprvé před odbornou veřejností budou zástupci společnosti Excon prezentovat návrh, výrobu a montáž unikátní ocelové konstrukce Úžasných draků. Stane se tak v rámci 22. ročníku odborné konference Ocelové konstrukce. Jde o velice netradiční zakázku pro dodavatele luxusních osvětlení, společnosti Lasvit, která pro tyto účely využila broušeného skla od světoznámého výrobce – společnosti Swarovski. Nenechte si proto ujít unikátní příležitost a zareservujte si termín 20. května ve svém kalendáři. Připomínáme, že do 11. března 2020 je ještě možné posílat návrhy na přednášky do odborného programu.

Program konference se postupně sestavuje, k těm potvrzeným patří například přednáška o vadách ocelových konstrukcí resp. aktuální změně v normách při výrobě (Marian Bartoš: Praktické ukázky výroby ocelových konstrukcí v EXC3, poukázání na změny ve výrobě, které přinesla novelizovaná norma EN 1090-2.). Tradiční akce je letos doplněná o nové záštity akademické sféry, přednášky budou více zaměřeny na konkrétní příklady z praxe a zpestřením by mohla být i panelová diskuze na téma související s oborem ocelových konstrukcí. Konference je zařazena do systému celoživotního vzděláváni členů ČKAIT a ČKA. V rámci konference bude vyhlášen první ročník soutěže O konstrukční detail.

Premiérově bude do programu zařazena Panelová diskuze, v rámci které budou vybráni specialisté diskutovat (před věříme širokým auditoriem účastníků konference) nad aktuálním stavem oboru ocelových konstrukci. Do debaty budou následně přizváni i účastnici konference (moderátor Panelové diskuze Ing. Lubomír Gogela, VITKOVICE HEAVY MACHINERY a. s., člen holdingu CE INDUSTRIES). Vice informaci o konferenci Ocelove konstrukce najdete na www.konstrukce.cz (Kalendář akcí). Definitivní program bude zveřejněn v průběhu dubna 2020.

Pozvánka na konferenci je ZDE.

Zaměření a cíle konference, možnost přihlášky příspěvku či prezentace ZDE.

Aktuálně

Prohlídky unikátních staveb, architektonické procházky a další bohatý program nabízí od pátku 30. září ve více jak 100 městech po celé České republice i na Slovensku festival Den architektury. Veřejnosti se během festivalu otevřou nejmodernější budovy, historické unikáty, nově zrekonstruované stavby i domy, které na obnovu teprve čekají, nebo nejrůznější industriální i sakrální objekty. To vše s odborným výkladem. Den architektury v letošním roce nabízí až do 6. listopadu na 300 zdarma přístupných akcí. Zve například do významných budov na pražském Václavském náměstí a v jeho okolí, představí téměř neznámou stavbu Adolfa Loose nedaleko Brna, pozve do zrekonstruované budovy ostravských jatek, nového kulturního centra Telegraph v Olomouci, nebo na výpravu po vodních elektrárnách v Jizerských horách. www.denarchitektury.cz

Kalendář akcí