Main - Město a světlo

Na konferenci Ocelové konstrukce do Pasohlávek přiletí „Úžasní draci“

publikováno:
autor:

Poprvé před odbornou veřejností budou zástupci společnosti Excon prezentovat návrh, výrobu a montáž unikátní ocelové konstrukce Úžasných draků. Stane se tak v rámci 22. ročníku odborné konference Ocelové konstrukce. Jde o velice netradiční zakázku pro dodavatele luxusních osvětlení, společnosti Lasvit, která pro tyto účely využila broušeného skla od světoznámého výrobce – společnosti Swarovski. Nenechte si proto ujít unikátní příležitost a zareservujte si termín 20. května ve svém kalendáři. Připomínáme, že do 11. března 2020 je ještě možné posílat návrhy na přednášky do odborného programu.

Program konference se postupně sestavuje, k těm potvrzeným patří například přednáška o vadách ocelových konstrukcí resp. aktuální změně v normách při výrobě (Marian Bartoš: Praktické ukázky výroby ocelových konstrukcí v EXC3, poukázání na změny ve výrobě, které přinesla novelizovaná norma EN 1090-2.). Tradiční akce je letos doplněná o nové záštity akademické sféry, přednášky budou více zaměřeny na konkrétní příklady z praxe a zpestřením by mohla být i panelová diskuze na téma související s oborem ocelových konstrukcí. Konference je zařazena do systému celoživotního vzděláváni členů ČKAIT a ČKA. V rámci konference bude vyhlášen první ročník soutěže O konstrukční detail.

Premiérově bude do programu zařazena Panelová diskuze, v rámci které budou vybráni specialisté diskutovat (před věříme širokým auditoriem účastníků konference) nad aktuálním stavem oboru ocelových konstrukci. Do debaty budou následně přizváni i účastnici konference (moderátor Panelové diskuze Ing. Lubomír Gogela, VITKOVICE HEAVY MACHINERY a. s., člen holdingu CE INDUSTRIES). Vice informaci o konferenci Ocelove konstrukce najdete na www.konstrukce.cz (Kalendář akcí). Definitivní program bude zveřejněn v průběhu dubna 2020.

Pozvánka na konferenci je ZDE.

Zaměření a cíle konference, možnost přihlášky příspěvku či prezentace ZDE.

Aktuálně

Hlavní město obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží. UNESCO v něm skrze své poradní orgány konstatuje, že studie má “potenciál lépe odhalit výjimečnou světovou hodnotu této části Prahy.“ Čtvrť, která podle návrhu vznikne, pak UNESCO hodnotí jako “vstřícnou jak ke svému bezprostřednímu kontextu, tak k urbanistické morfologii Prahy obecně.“ Pozitivní zprávy přicházejí po dlouhém období, kdy byly vztahy mezi Centrem světového dědictví UNESCO a Prahou spíše napjaté.

 

www.praha.eu

Kalendář akcí