Časový harmonogram konference Ocelové konstrukce (23. 6. 2021). Poslední volná místa pro prezenční účast

Snímek dokončené plastiky draka - největšího šperku světa Snímek dokončené plastiky draka - největšího šperku světa

Téměř po jednom roce probíhající koronavirové pandemie se bude konat konečně prezenční formou jedna z tradičních významných odborných a společenských akcí v oboru ocelových konstrukcí - konference Ocelové konstrukce (setkání architektů, projektantů, výrobců ocelových konstrukcí, specialistů na software, svářečů a povrchářů). S ohledem na stále platná hygienická opatření a v souvislosti s očekávanou omezenou kapacitou míst pro konání vnitřních akcí nabízíme posledních pár míst na prezenční účast přímo v hotelu Termal Mušov v Pasohlávkách. Konference se bude konat 23. června 2021 a pro všechny, kteří z různých důvodů na akci nebudou moci na akci dorazit, bude zajištěn „živý přenos“, takže bude možné program sledovat i online. Možnost přihlášení se k prezenční účasti nebo k online vysílání nebo rezervaci firemní prezentace najdete ZDE.

ČASOVÝ HARMONOGRAM KONFERENCE OCELOVÉ KONSTRUKCE:

8:00 – 8.30 registrace

8.30-8.45 Úvodní slovo – Představení Fakulty strojní VŠB-TU Ostrava, marketing pomocí sociálních sítí (prof. Ing. Ivo Hlavatý, Ph.D., VŠB-TU Ostrava)

8.45-9.00 Aktuální otázky vývoje cen v ocelářství (Jiří Dufek, Ocelářská unie)

I. blok: Legislativa v oboru ocelových konstrukcí

9.00-9.20 Dokumenty kontroly hutních materiálů dle ČSN EN 10204:2005 (Ing. Stanislav Zrza, Technický a zkušební ústav stavební Praha)

9.20-9.40 Úvod do problematiky šroubových spojů pro ocelové konstrukce (Ing. Martin Sondel, Ph.D., European Welding Institute)

09.40-10.00 Havárie betonových předpjatých vazníků halových objektů - ocelové řešení (Ing. Jaroslav Cejnar, Rada Building)

10.00-10.20 Aktualizace možných směrů vývoje směrnice EU 305/2011, EN 1090. Brexit versus evropské certifikace (Ing. Pavel Sonnek, PhD., Český svářečský ústav)

10.20-10.35 přestávka

II. blok: Projektování, návrh a výroba ocelových konstrukcí

10.35-11.15 Zváranie oceľových konštrukcií a zvyškové napätia s ním spojené (Ing. Marian Bartoš, SAG Elektrovod)

11.15-11.35 Komplexní simulační centrum, Brno - budova, most (Ing. Petr Brosch, OKF)

11.35-11.45 Historie Mostu Vysočina (Ing. Antonín Pechal, CSc.)

11.45-12.05 Most Vysočina na D1 – rekonstrukce (Ing. Ondřej Benčič, Metrostav)

12.05-13.00 oběd

III. blok: Metoda BIM při navrhování a realizaci, modulární výstavba

13.00-13.20 Modulární výstavba (Ing. David Neužil, Construsoft)

13.20-13.40 Metoda CBFEM v kontextu navrhování ocelových konstrukcí s využitím BIM (Ing. Vojtěch Chalupa, IDEA StatiCa)

13.40-14.00 Spolupráce statika a konstruktéra při návrhu ocelových konstrukcí s využitím BIM procesů (Ing. Petr Laník, GRAITEC)

14.00-14.10 Ultrazvuková technika ToFD a zkoušení svarových spojů (Ing. Milan Petřík, Olympus Czech Group)

14.10-14.20 Novinky v oblasti ručních přístrojů DeFelsko pro kontrolu kvality povrchových úprav konstrukcí (Vít Gromeš, TSI System s.r.o.)

14.20-14.30 Nová provozovna Wiegel CZ lakování - duplexní systémy (Bc. Jiří Nobicht, Wiegel CZ žárové zinkování s.r.o.)

14.30-14.50 Netradiční soutěž o hodnotné ceny partnerů konference - vyhlášení soutěže, přestávka

IV. Blok: Ukázky realizací ocelových konstrukcí

14.50-15.10 Silo - nová fasáda pro severní Kodaň (Ing. Petr Strzyž, Asociace českých a slovenských zinkoven)

15.10-15.30 Unikátní ocelová konstrukce největšího šperku světa (Ing. Jindřich Beran, Excon)

15.30-15.50 Praktické ukázky kontrol ocelových konstrukcí jeřábů a jeřábových drah (Ing. Petr Holub, Asociace odborných pracovníků pro zdvihací zařízení)

15.50-16.10 Ocelová konstrukce nového DEPA s unikátním opláštěním – Cedník (Ing. arch. David Kudla, DKarchitekti)

16:10-16.40 Ocelová konstrukce deflektoru pro raketu ARIANE 6 (Ing. Igor Chorovský)

16.40-16.50 Vyhlášení vítězů soutěže, zakončení konference

18.30 Společenský večer pro prezenční účastníky

Související články

× Full - Jádro