Stovka ocelářů jednala o novinkách oboru v Pasohlávkách

Kolegyně Daniela Pivodová a Monika Odstrčilová u desky s partnery akce Kolegyně Daniela Pivodová a Monika Odstrčilová u desky s partnery akce

Za zvýšených hygienických opatření, souvisejících s pandemii koronaviru, proběhla po roční přestávce tradiční konference Ocelové konstrukce. Přímo v hotelu Termal Mušov a na mnohých místech po celé České a Slovenské republice u obrazovek PC sledovalo více než 100 specialistů na obor ocelových konstrukcí téměř 20 přednášek. Konferenci pořádala společnost Sekurkon, s.r.o.

Přednášející byli buď v sále, nebo byli připojení prostřednictvím telemostu. O tuto formu se například postaral profesor Ivo Hlavatý z Fakulty Strojní VŠB-Technická univerzita Ostrava, který popsal aktuální stav výuky v době „covidové“ na fakultě, prezentoval i marketingové aktivity na sociálních sítích a dopady do zájmu studentů o strojírenské obory. Online formou oslovil všechny účastníky i Jiří Dufek z Ocelářské unie, který přiblížil aktuální otázky vývoje cen v ocelářství a dopady do stavebnictví.

Tradičně zaujal se svou přednáškou inženýr Marian Bartoš ze SAG Elektrovod, který hovořil na téma: „Zváranie oceľových konštrukcií a zvyškové napätia s ním spojené.“ Na toto téma bude společností Sekurkon připraven specializovaný seminář. Stejně tak problematika šroubových spojů pro ocelové konstrukce (Ing. Martin Sondel, Ph.D., European Welding Institute) si zaslouží samostatnou akci, o které vás budeme brzy informovat. Velký zájem byl o havárie betonových předpjatých vazníků halových objektů - ocelové řešení (Ing. Jaroslav Cejnar, Rada Building). Pověstnými třešničkami na dortu pak byly přednášky o ocelové konstrukci největšího šperku světa, na kterém se mimo jiné podílela firma Excon. Česká účast pak byla zřejmá i z příspěvku inženýra Igora Chorovského, který popsal ocelovou konstrukci deflektoru pro raketu ARIANE 6. Blíže se k průběhu konference vrátíme v nejbližším vydání časopisu Konstrukce.

Mediálními partnery pak byly časopisy Konstrukce, Silnice železnice a All for Power. Na stránkách těchto časopisů pak budou postupně vybrané přednášky prezentovány, ať již v podobě textové nebo formou videozáznamu jednotlivých prezentací. Poděkování pak patří hlavním partnerům a sponzorům akce (viz foto kappa desky) a taktéž sponzorům cen pro účastníky (ESAB Vamberk a Hotel Termal Mušov).

Děkujeme všem přednášejícím, účastníkům na místě i vzdáleným, partnerům a organizátorům za to, že přispěli svým dílem ke zdárnému průběhu akce, která byla po dlouhé době možná (za splnění určitých podmínek) i formou prezenční. Budeme se těšit na další konference, které pořádá společnost Sekurkon, ať již jde o Silniční konference (8 a 9. září 2021, Olomouc) a Sympozium Mosty (7. a 8. října 2021, Brno). Partnerská společnost AF Power agency, vydavatel časopisu All for Power ještě před těmito termíny pořádá 23. - 24. srpna 2021 již 12. ročník konference Waste to Energy – Energetické využití odpadů a 26. - 27. srpna 2021 již 13. ročník konference Elektrizační soustava.

Aktuálně

Blíží se uzávěrka pro přihlašování děl do 8. ročníku České ceny za architekturu. Pospěšte si!

Přihlášku je možné podat do 13. dubna 2023 prostřednictvím online formuláře, a to bezplatně.

O vítězství v nejprestižnější tuzemské architektonické soutěži letos rozhodne Winy Maas, Taba Rasti, Joakim Lindmarker, Gilma Teodora Gylytė, Maike van Stiphout, Deyan Sudjic a Oliver Sadovský.

Kalendář akcí