Main - Město a světlo

Připojte se k online Setkání lídrů českého stavebnictví

publikováno:
autor:

Využijte možnosti a zúčastněte se dnešního (24. 11. 2020) mimořádného setkání vrcholných představitelů státu a ředitelů stavebních a developerských společností v České republice, které se bude konat živě formou „online streamu“. Hlavní program Setkání lídrů českého stavebnictví 2020 začne ve 13 hodin.

Na programu je Strategie vlády k podpoře v době krize a budoucnost českého stavebnictví do roku 2030. Na konferenci budou prezentovány výsledky kvartální analýzy českého stavebnictví 2020. Diskutovat se bude i o dopadech koronavirové krize a krocích vlády pro podporu stavebních, projektových a developerských společností.

Odkaz na živé vysílání je ZDE.
Záznam naleznete také ZDE.

Aktuálně

Hlavní město obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží. UNESCO v něm skrze své poradní orgány konstatuje, že studie má “potenciál lépe odhalit výjimečnou světovou hodnotu této části Prahy.“ Čtvrť, která podle návrhu vznikne, pak UNESCO hodnotí jako “vstřícnou jak ke svému bezprostřednímu kontextu, tak k urbanistické morfologii Prahy obecně.“ Pozitivní zprávy přicházejí po dlouhém období, kdy byly vztahy mezi Centrem světového dědictví UNESCO a Prahou spíše napjaté.

 

www.praha.eu

Kalendář akcí