Živé vysílání: Architektka Eva Le Peutrec v Praze v diskuzi u kulatého stolu o trendech v urbanismu

publikováno:
autor:
Účastníci kulatého stolu: Architektka a urbanistka Eva Le Peutrec, pražský primátor Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč a prezident SPS Jiří Nouza. Účastníci kulatého stolu: Architektka a urbanistka Eva Le Peutrec, pražský primátor Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč a prezident SPS Jiří Nouza.

ČTK bude ve středu 15. května 2024 od 9:30 vysílat on-line kulatý stůl Svazu podnikatelů ve stavebnictví o trendech v urbanismu. Nabídne diskuzi odborníků o zkušenostech ze zahraničí, městském plánování, nových stavbách a dalších aktuálních tématech.

Diskuze se zaměří na již existující urbanistické modely a zkušenosti, ale i na průzkum nových přístupů a inovativních řešení. Diskutovat se bude o tom, jak lze využít poznatky a praktiky ze zahraničí k obohacení českého urbanistického prostředí a k přípravě na budoucnost městského plánování.

Účastníci kulatého stolu:

Architektka a urbanistka Eva Le Peutrec, která bude exkluzivním hostem 17.–18. září 2024 v Praze na konferenci SVĚTLO, architekt a náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (STAN), ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Ondřej Boháč a prezident SPS Jiří Nouza.
 

Diskuzi u kulatého stolu můžete sledovat 15. 5. od 9:30 on-line zde:
 


Konference SVĚTLO

Zveme vás na konferenci Světlo, která se bude konat 17. - 18. září 2024 v O2 universum v Praze.

3. ročník konference Světlo provede účastníky mnoha různými zákoutími světla a bude se mimo jiné zabývat vlivem této veličiny na naše vnímání: Světlo jako funkční, estetický i psychologický činitel. Odborníci se budou zabývat tématy týkajícími se osvětlování interiérů, volby osvětlovacích soustav, úloze světla v prostoru i jeho skrytým možnostem. Současně představí osvětlení jako klíčový prvek projektové dokumentace pro stavební přípravu a jako nedílnou součást realizací všech úrovní.

Exkluzivním hostem konference Světlo bude architektka a urbanistka Eva Le Petreuc.

Jde o jednu z nejúspěšnějších českých osobností v oblasti architektury, o výraznou osobnost, jejíž stopa se odráží v nejrůznějších realizacích napříč kontinenty, Eva Le Petreuc. Speciálně kvůli Konferenci přicestuje z Nové Kaledonie, kde žije s rodinou a odkud řídí projekty své architektonické kanceláře E-STUDIO. 

Na konferenci Světlo exkluzivně vystoupí s přednáškou Světlo v architektuře.