Požadavek na extrémní rychlost dodávky při dosažení vysokých požadavků na kvalitu jsme bez potíží zvládli

Igor Čunčík Igor Čunčík

Z Moravskoslezského Frýdku‑Místku do anglického Manchesteru putovala dodávka komponent pro univerzitní kampus. Konkrétně z firmy Besta Trade, s. r. o., která se stala subdodavatelem pro společnost Sipral, a. s. U této příležitosti jsme požádali o rozhovor jednatele společnosti Igora Čunčíka.

O jaké komponenty, z jakého materiálu, v jakém množství a čase pro kampus šlo?
Jednalo se především o krycí plechy na celou fasádu budovy. Použitý materiál byl převážně hliníkový plech, který byl opatřený práškovým lakováním v černé barvě. Součásti dodávky byly i pozinkované plechy bez povrchové úpravy. Celkem jsme spotřebovali přes 100 tun převážně hliníkových plechů v celkovém čase realizace 12 měsíců.

„Nabízíme zhotovení statického návrhu
střešních a fasádních prvků
s optimalizací co nejnižších nákladů.
Expresní zakázky o malém rozsahu
realizujeme a dodáváme do 24 hodin.“

Šlo z vašeho pohledu o nějakou mimořádnou zakázku?
Byla to naše první zakázka pro společnost SIPRAL a vůbec první zakázka tak velkého rozsahu z hlediska objemu výroby. Když se podívám na průběh zakázky zpětně, musím říct, že se jednalo o velice složitou výrobu především z hlediska termínů, které byly od začátku extrémní. V podstatě jsme vyráběli ihned po obdržení dílčí objednávky. Tlak na termíny ze strany objednatele byl obrovský. Potřeby zákazníka jsou u nás samozřejmě na prvním místě, i přesto (nebo právě proto) bych rád poděkoval celému týmu Besta Trade, který ze sebe vydal naprosté maximum, abychom závazkům vyhověli. Šlo vlastně o takový „zátěžový test“, který jsme zvládli, což nás posunulo dále.

Sipral je určitě vašim významným klientem…
Spolupráce se společností Sipral je pro naší firmu velice důležitá. Vážíme si důvěry, která nám byla vyslovena. Dodávky pro tak úspěšnou firmu, jakou je Sipral, jsou nepochybně velice prestižní. Aktuálně pak pro tuto firmu vyrábíme komponenty pro jejich projekt Crown Street – opět v Manchesteru.

„Besta Trade ročně zpracuje 1 600 tun
ocelových a pozinkovaných plechů,
100 tun hliníkových plechů
a 80 tun hliníkových profilů.“

Jsme připraveni i v dalších letech na obdobné projekty, které jsou z hlediska krátkého času dodávky a kvality velkou výzvou. Zcela přesně se v rámci dodávek pro Sipral naplnilo naše motto: „Besta – k rychlosti a spokojenosti cesta“.

Jaké jsou vlastně vaše strojní možnosti?
Zabýváme se zpracováním plechů CNC technologií. Dělíme plechy pomocí laseru až do formátu 2 000 × 4 000 mm. Podélné a příčné dělení plechů ze svitku provádíme do délky 8 000 mm. Děrujeme na vysekávacích centrech, ohraňujeme a ohýbáme plechy až do délky 8 000 mm. Svařujeme hliníkové konstrukce metodou TIG. Na trhu působíme již 15 let a máme za sebou spoustu realizovaných zakázek, věřím k plné spokojených zákazníků.

Aktuálně pracujeme na výstavbě nového výrobního závodu s celkovou plochou 3 000 m2, kdy již máme vydáno stavební povolení. Současné prostory jsou pro nás už malé.

„Cenové nabídky posíláme
zpravidla nejpozději do tří dnů od přijetí
podkladů. Výrobní dokumentace
ve formátu DWG zhotovujeme
na základě zaslaných podkladů zdarma.“

Jedna zakázka skončila, další jsou zcela jistě před vámi…
Aktuálně vyrábíme komponenty pro projekt výstavby centra Bořislavka v Praze, zajímavou realizací je i škola ve švédském Malmö (investor: Fenestra Wieden Prague) a výzvou je i bytový komplex Parvi Cibulka, který staví stavební firma Hinton. Zmínit bych chtěl i dodávky pro rekonstrukci obchodního centra Bubenská 1 v Praze pro společnost Metrostav nebo zakázku pro mmcité+, resp. pro modernizační práce na nádraží Hamburg (U‑BAHN BAUWERK D).

Související články