VGP Park Plzeň se rozrůstá. Pro DHL Express a Verhoek Europe vznikne nová hala

publikováno:
autor:

Developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil výstavbu v pořadí již páté haly ve svém logistickém parku VGP Park Plzeň, který se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5. Na zhruba 10hektarovém pozemku zde nabízí téměř 50 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivity. Nájemci nové haly se stanou společnosti DHL Express, která si pronajme 1 113 m2, a dále Verhoek Europe s celkem 2 170 m2 logistických ploch. Předpokládaný termín dokončení budovy E a její předání do užívání je letos v září. Budova je realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

„Pro naše parky se vždy snažíme vybírat strategickou polohu. Ani VGP Park Plzeň, umístěný ve významné obchodní a průmyslové části plzeňského regionu, není výjimkou. Lokalita má výborné napojení na sousední Německo a zároveň je velmi dobře dostupná hromadnou dopravou z centra Plzně,“ komentuje Petr Kovařík, commercial officer společnosti VGP, a dodává: „Úzká spolupráce s budoucími nájemci DHL Express a Verhoek Europe již v průběhu výstavby nám umožňuje stavět halu opravdu „na míru“, vycházející vstříc jejich specifickým potřebám.“

Mezinárodní přepravce DHL Express je dceřinou společností německé skupiny Deutsche Post DHL. Ta byla založena v roce 1969 a poskytuje mezinárodní expresní, kurýrní a logistické služby. V současnosti se drží na špičce největších logistických společností na světě s působností ve více než 220 zemích a regionech. Také Verhoek Europe patří mezi renomované poskytovatele logistických služeb. Společnost vznikla v roce 1953 v Nizozemsku a její distribuční služby pokrývají téměř celou Evropu. V České republice působí od roku 2005.

„Modernizace a rozšiřování servisních středisek je v souladu s postupnou obnovou a posílením infrastruktury DHL Express v České republice. Po výstavbě nového terminálu v Brně na letišti v Tuřanech a nové pobočky v Karlových Varech, jsem jako lokální patriot nadšen, že přišla na řadu nová pobočka v Plzni. Jedná se o strategické umístění ve VGP Parku a věřím, že to přinese další benefity pro naše zákazníky a možnost pohodlného odbavení většího množství zásilek a rozšíření provozu naší služby až o několik desítek minut denně,“ říká Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

VGP Park Plzeň se nachází na jižním okraji západočeské metropole poblíž nákupního a zábavního centra Olympia Plzeň. Mezi jeho současné nájemce patří významné společnosti a zaměstnavatelé z celého Plzeňska jako jsou Faiveley Transport Czech, Assa Abloy ES Production, Transtechnik CS, Excell Czech či Copo Téxtil Portugal. Vedle strategické polohy VGP Parku nájemci oceňují také vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, kterou díky mnoha odborným středním a vysokým školám Plzeň jako čtvrté největší město v ČR disponuje.