Roboty KUKA: Novinky v portfoliu, Quantec2

V rámci rozhovoru šéfredaktora časopisu KONSTRUKCE se zástupcem společnosti KUKA – Radkem Velebilem se seznámíte s novou generaci nejúspěšnějších robotů produktové řady KR QUANTEC. Robot je navržen pro použití v téměř všech segmentech trhu – od automobilového průmyslu přes slévárenství, ocelárny až po oblast lékařství. Tato generace robotů disponuje množstvím inovativních funkcí a nastavuje laťku – jak pro klasickou, tak i pro digitalizovanou výrobu. Jako první průmyslový robot na světě KR QUANTEC má k dispozici digitální doplňky. Diskuze je vedená i ve směru definice procesně optimalizovaného stroje o nasazení robotů například v opravdu těžkých hutních provozech s mimořádně nepříznivými podmínkami (teplota, prach).

Aktuálně

Rekonstrukce obchodního domu Máj v Praze bude hotová v první polovině příštího roku a vyjde na čtyři miliardy korun.


Evropský parlament minulý týden schválil revizi směrnice o energetické náročnosti budov. Nejpozději do roku 2033 budou muset všechny rezidenční budovy v Evropě dosáhnout alespoň třídy D a do roku 2030 alespoň třídy F. Budovy vlastněné a pronajímané veřejnými orgány by to měly zvládnou ještě o tři roky dříve.


Stavba Včelín Galerie Golf Hostivař architektonické kanceláře Martin Rajniše vyhrála mezinárodní ocenění BIG SEE Wood Design Award 2022.

Kalendář akcí