Blížící konference Izolace 2023 se zaměří na soběstačnost díky střechám

publikováno:
autor:
Fotovoltaická elektrárna na střeše bytového komplexu Fotovoltaická elektrárna na střeše bytového komplexu

Vysoké ceny energií zesilují tlak na energickou soběstačnost. S ohledem na tento fakt bylo zvoleno i téma letošní konference Izolace 2023, které se bude zabývat fotovoltaickými elektrárnami a vegetačními střechami. Sympozium se bude konat 9. února 2023 ve veletržním areálu v Praze-Letňanech.

Pořadatelé již uveřejnili bohatý program, který se zaměří na legislativu a stavební zákon spojený s realizací střech na stávajících budovách. Téma instalace fotovoltaické elektrárny bude rozebíráno z pohledu stabilních podkladů pro FVE systémy, kompatibilních krytin, tepelné izolace, montáže nebo umístění záchytných systémů. Nebude chybět ani otázka kombinování zelené střechy s fotovoltaikou, aby bylo dosaženo co největší synergie v energetické soběstačnosti.

Celý program naleznete na stránkách konference.

Aktuálně

Poslanci schvalují ve třetím čtení novelu stavebního zákona, která zachovává funkční kompletní síť stavebních úřadů i na malých obcích. O novele bude následně hlasovat Senát.


CTP zůstává s podílem 28 % jedničkou na trhu s průmyslově-logistickými nemovitostmi.
Meziročně rozšířili plochu portfolia o 300 tisíc m2 na 3,8 milionů m2   a příjmy z nájmů zvýšily o 13 % na 5,7 miliard Kč.

Kalendář akcí