Motivační stipendium na Fakultě stavební ČVUT ocenilo středoškoláky

publikováno:
autor:
Ilustrační foto (foto: ČVUT) Ilustrační foto (foto: ČVUT)

Motivační stipendium Fakulta stavební ČVUT v Praze poprvé vypsala pro letošní akademický rok. Jeho cílem je podpořit středoškoláky vynikající v matematice, kteří nastoupili do prvního ročníku bakalářského studia. Letos díky němu 61 studentů získalo celkem 467 500 korun.

Stipendium ve výši 10 000 korun obdrželi studenti, kteří složili maturitní zkoušku Matematika + s výsledkem „výborně“, po 7 500 Kč si odnesli studenti, jež dostali v příjímacím testu z matematiky na Fakultě stavební ČVUT 19 nebo 20 bodů z 20 možných nebo kteří doložili průměr známek na vysvědčení z předmětu Matematika 1,00.

„Motivační stipendium jsme zvolili jako formu ocenění těchto středoškoláků s vynikajícími znalostmi matematiky za jejich zájem věnovat se v dalším studiu stavebnictví, architektuře nebo geodézii na naší fakultě. Zároveň jsme je tak chtěli podpořit na začátku studia, protože prospěchové stipendium je možné získat až od druhého semestru,“ říká prof. Zuzana Pešková, proděkanka pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT.

V letošním akademickém roce získali největší částku z vyplacené sumy studenti s průměrem známek na vysvědčení z předmětu Matematika 1,00. Mezi ně patří také Daniel Chvalina, který studuje první ročník programu Stavební inženýrství. Motivační stipendium, které dostal, ho potěšilo: „Pro studenty, kteří nejsou z Prahy, a mají být najednou samostatní buď na koleji, nebo na privátu, je to krásný dárek do začátku. Člověk pak začíná „nový život“ s příjemným přilepšením v kapse.“

Zájem studentů o tento benefit  potvrzuje i Ivana Hofmanová ze studijního oddělení fakulty. „Naše stipendium je velkorysé a uchazeči o studium se na něj hodně ptají. Spolu s dotazem na podmínky přijetí bez přijímacích zkoušek jsou to nejčastější otázky, které zodpovídáme.“ 

Motivační stipendium je připraveno pro středoškoláky s vynikajícími výsledky v matematice, kteří začnou studovat na Fakultě stavební ČVUT i v příštím akademickém roce. Podmínky pro jeho získání budou stejné jako loni. Přijímací zkoušky z matematiky přitom budou odpuštěny všem uchazečům, jejichž průměr známek na vysvědčení z předmětu Matematika na střední škole bude do 2,00.

Více informací naleznete na fsv.cvut.cz.