Seriál webinářů o projektování, CDE či BIM v režii Construsoft. Registrujte se zdarma

publikováno:
autor:
Tipy a triky při modelování Tipy a triky při modelování

Tým společnosti Construsoft připravil celou řadu českých výukových webinářů, které se uskuteční v prvním čtvrtletí roku 2021 a pomohou se lépe zorientovat v problematice vybraných témat. Ta jsou různá a zasahují do různých profesí. Zatímco projektanty, statiky nebo konstruktéry budou spíše zajímat webináře na projektování staveb, investory a zhotovitele zase témata týkající se spolupráce na projektu - tedy webináře k CDE a jeho efektivnímu využití. Všechny webináře jsou pro registrované zdarma. Poznejte nejmodernější technologie ve stavebnictví.

Níže v článku je zveřejněn seznam všech webinářů Construsoft. Každým z nich provedou odborníci z řad naší české pobočky. Webinář obsahuje živé ukázky a trvá 30 minut. Následně je čas (15 minut) věnován případným dotazům.

Trimble Connect – moderní řešení CDE
12. 01. 2021 - 30. 03. 2021, 9:00 (délka webináře 60 minut)

Hledáte správné řešení CDE? Jak zefektivnit komunikaci na stavebních projektech? V jakých fázích projektu vám CDE dokáže pomoci? Chcete být připraveni na povinnosti (v oblasti CDE) v rámci připravovaného Zákona o BIM?

Termíny: 12. 01. 2021 | 02. 02. 2021 | 25. 02. 2021 | 16. 03. 2021 | 30. 03. 2021

Tvorba chytrého uživatelského komponentu
19. 01. 2021, 9:00

V našem webináři vám představíme práci s uživatelskými komponenty, jejichž správné používání může zefektivnit samotnou tvorbu 3D modelu. Přemýšlíte, jak urychlit projektování při zachování kvalitních výstupů? Nebo chcete jen poznat jednu z možností moderních projekčních nástrojů?

Tipy a triky při práci s výkresy
26. 01. 2021, 9:00

Cílem našeho dalšího webináře je seznámení uživatelů programu Tekla Structures s tipy a triky pro práci s výkresy. Zpříjemněte si zpracování výkresové dokumentace a zároveň zvyšte svoji efektivitu. Vybrali jsme pro vás pár skvělých tipů a triků, se kterými vás během webináře seznámíme.

Efektivní navrhování prefabrikovaných stěn
04. 02. 2021, 9:00

Prefabrikované konstrukce se pomalu ale jistě stávají celosvětovým trendem v rámci železobetonových projektů. Jak efektivně a komplexně navrhnout prefabrikovanou stěnu? To bude hlavním tématem webináře, kterým vás provede náš kolega Michal Konopka. Poznejte nejmodernější nástroj na trhu pro tvorbu prefabrikovaných konstrukcí.

Vyztužování prefabrikovaných stěn za pomocí maker
09. 02. 2021, 9:00

Ve webináři částečně navážeme na předchozí webinář „ Efektivní navrhování prefabrikovaných stěn“, kde jsme vám ukázali efektivní tvorbu tvaru prefabrikované stěny. V této části se však zaměříme na vyztužení prefabrikované stěny různými způsoby a také následným přizpůsobením výztuže různým změnám tvaru prvku.

Úprava uživatelského prostředí Tekla Structures pro efektivnější práci
11. 02. 2021, 9:00

Položili jste si několikrát otázku, jak si efektivně nastavit své vlastní uživatelské prostředí Tekla Structures? Pak pro vás máme dobrou zprávu. V rámci krátkého webináře vás naučíme, jak si upravit pás karet nebo například katalog komponentů. Přizpůsobte si program svým uživatelským zvyklostem a zpříjemněte si samotnou práci v Tekla Structures.

Automatizace procesů výstupní 2D dokumentace u prefabrikovaných stěn
16. 02. 2021, 9:00

Výkresová dokumentace je klíčová i pro prefabrikované konstrukce. V krátkém webináři představíme práci ve výkresovém prostředí Tekla Structures vztažené právě na prefabrikované prvky – v tomto případě komplexní stěnu. Dokončete návrh prefabrikované konstrukce efektní a automatickou tvorbou výkresové dokumentace. Nenechte si ujít náš webinář.

Trimble Connect – pokročilá práce s 3D modely a ostatními daty
18. 02. 2021, 9:00

V našem webináři vám představíme pokročilé funkce v nástroji Trimble Connect pro správu 3D modelu. Ukážeme, jak jednoduše čerpat informace z 3D modelu a jak doplňovat potřebné vlastní informace (atributy) k jednotlivým souborům a prvkům. Součástí bude také ukázka aplikací a dalších novinek.

Efektivní tvorba výkresové dokumentace
23. 02. 2021, 9:00

Výkresová dokumentace je stěžejním výstupem z 3D modelu. V třicetiminutovém webináři představíme práci ve výkresovém prostředí Tekla Structures se zaměřením na tvorbu projekčních výkresů. Využívání filtrů nebo pokročilejší zobrazování informací ve výkresech jsou jedny z témat webináře.

Navrhování a vyztužování monolitických geometricky komplikovanějších konstrukcí
02. 03. 2021, 9:00

V chystaném českém webináři se během 30 minut dozvíte, jak inteligentní může být tvorba 3D BIM modelu monolitické konstrukce v programu Tekla Structures a to i netradičních a geometricky složitějších tvarů. Představíme možnosti pro vytváření zborcených ploch, dilatačních spár a vyztužování atypických tvarů konstrukcí.

Moderní výměna informací na BIM projektech
04. 03. 2021, 9:00

Výborná spolupráce mezi projektantem a ostatními profesemi na projektu je klíčem k úspěchu. Ukážeme, jak takováto spolupráce probíhá a co momentálně nabízí digitální nástroje. Umístění modelů, výkresů a dalších souborů od projektanta na společné datové prostředí (CDE) nebylo nikdy jednoduší, stejně tak jako spolupráce více osob na jednom sdíleném modelu.

Novinky v Construsoft knihovně pro verzi Tekla Structures 2021
09. 03. 2021, 9:00

Těšíme se, že vám budeme moci představit vylepšení, která jsme pro vás do naší knihovny (Knihovny nástrojů Construsoft pro Tekla Structures 2021) za poslední rok připravili. Pokrok zaznamenaly nástroje pro ocel, železobeton i výkresové prostředí. Věříme, že novinky, které se chystáme předvést na našem webináři, oceníte jako užitečného pomocníka v efektivní práci s programem Tekla Structures.

Efektivní navrhování prefabrikovaných stropních panelů
11. 03. 2021, 9:00

Efektivita výrobního procesu výrazně ovlivňuje návratnost investic při výstavbě prefabrikovaných konstrukcí. V našem českém webináři představíme moderní BIM program Tekla Structures se zaměřením na prefabrikované konstrukce a to na návrh prefabrikovaných stropních panelů.

Efektivní přenášení a aktualizace referenčních 3D modelů do Tekla Structures
18. 03. 2021, 9:00

V chystaném českém webináři se během 30 minut dozvíte, jak inteligentní může být tvorba 3D BIM modelu monolitické konstrukce v programu Tekla Structures a to i netradičních a geometricky složitějších tvarů. Představíme vám možnosti pro vytváření zborcených ploch, dilatačních spár a vyztužování atypických tvarů konstrukcí.

Tipy a triky při modelování
23. 03. 2021, 9:00

Existuje mnoho tipů a triků, jak si nejen zpříjemnit, ale hlavně zefektivnit tvorbu 3D modelu jakéhokoli typu. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější a během webináře vás nimi seznámíme. Máte zájem se dovědět něco nového? Pak je tento webinář právě pro vás.

Více informací o seriálu webinářů Construsoft a možnost registrace je ke stažení zde (https://www.construsoft.com/cs/novinky/serie-ceskych-webinaru-q1-2021). V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu marketing@construsoft.cz .