Uzávěrka přihlášek soutěže Hala roku Akademik do 30. března!

publikováno:
autor:

Další ročník stále oblíbenější soutěže studentů Hala roku Akademik má před sebou další ročník. Soutěž se koná ve čtvrtek 23. dubna 2020 ve foyer Stavební fakulty ČVUT v Praze, přejímka modelů bude probíhat od 8.30 hodin do 10:30. Uzávěrka přihlášek je 30. března 2020. Mediálním partnerem akce je i časopis KONSTRUKCE.

Soutěž Hala roku Akademik je určena studentům oborových vysokých škol v bakalářském a magisterském studiu a probíhá pod záštitou děkana Fakulty stavební ČVUT v Praze prof. Ing. Jiřího Máci, CSc., a České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Odborným garantem soutěže je Katedra konstrukcí pozemních staveb. Více informací o soutěži najdete ZDE.

Víte, že soutěž letos nebude už jen v jedné kategorii, ale rovnou ve dvou? Nově je možné se hlásit i do kategorie B), při níž se budou modely vyrábět přímo v den soutěže na fakultě. Zadání pro tuto kategorii bude zveřejněno 48 hodin před vlastním soutěžním zápolením. Pozor, zde je prostor pouze pro 35 týmů!

A jak dopadl loňský ročník?

V tomto roce byla soutěž poprvé vypsána jako mezinárodní, kromě týmů z českých a slovenských univerzit poprvé přijel i polský tým z Wroclaw University of Science and Technology. Úkolem soutěžících bylo navrhnout a zhotovit model zastřešení skládky soli s dopravníkem. Model musel být postaven výhradně z bambusu. Mezi 47 týmy z celkem 8 univerzit zvítězil tým ČOBEKA ve složení Petr Calta (Fakulta strojní ČVUT) a Miroslav Čáp (Fakulta stavební ČVUT). Jejich model vážil 323 gramů a zhroutil se při zatížení 29,87 kilogramu, dosažená efektivita byla 92,39. Umístění dalších týmů naleznete ZDE.

Videoreportáž ze soutěže Hala roku Akademik 2019:

Oznámení


Vážené čtenářky a čtenáři,

pokud se vám stránky nezobrazují správně, zvolte prosím jiný prohlížeč (např. Google Chrome, Firefox).

Reklama

Vzhledem k mimořádným okolnostem, souvisejícím s onemocněním COVID-19, se pořadatelé tradiční konference Ocelové konstrukce, která se měla konat 20. května 2020 v Pasohlávkách, a konference KONSTRUKCE - tradiční výroční konference České asociace ocelových konstrukcí, rozhodli SPOJIT obě události do jedné. Společná konference se tak bude konat v termínu 5. listopadu 2020 v hotelu NH Collection Olomouc Congress.

Sledujte stránky www.konferencekonstrukce.cz a www.sekurkon.cz, kde vás budeme průběžně informovat o všem potřebném.

Kalendář akcí