Plavená, vrstvená a skla s povlakem od společnosti Guardian Glass získala v Evropě bronzovou certifikaci Cradle to Cradle

publikováno:
autor:

Společnost Guardian Glass Europe získala bronzovou certifikaci Cradle to Cradle pro tři ze svých produktových skupin – plavené sklo, sklo s povlakem a vrstvené sklo – vyráběné v osmi evropských závodech.

Produktový standard Cradle to Cradle Certified™ (C2C) je celosvětově uznávaná metodologie používaná k neustálému vyhodnocování udržitelnosti výroby a produktů. Představuje nástroj pro sklářský průmysl v reakci na výzvy cirkulární ekonomiky. Certifikace hodnotí produkty napříč pěti kategoriemi od lidského zdraví po životní prostředí. Její zisk je podmíněn vzestupnou úrovní hodnocení a po dvou letech se vždy vyžaduje obnova. Se vzrůstající úrovní certifikace jsou kladeny stále přísnější požadavky v pěti následujících kategoriích:

  • Zdravé materiály – optimalizace chemie obsažené v materiálech používaných při navrhování výrobků či budov, aby se minimalizoval dopad na lidské zdraví a životní prostředí,
  • Opětovné využití materiálu – design výrobku je zaměřen na eliminaci odpadu tak, aby jednotlivé složky výrobku mohly být plnohodnotně recyklovány.
  • Řízení obnovitelné energie a uhlíkové stopy – budoucnost poháněná obnovitelnou energií, kde výrobci pozitivně ovlivňují energetické zásoby, rovnováhu ekosystémů a udržují uhlík v půdě a vegetaci.
  • Principy “Water Stewardship” – zacházení s vodou jako s cenným zdrojem pomocí efektivního a strategického řízení.
  • Sociální spravedlnost – odpovědné obchodní operace a etika pro všechny zúčastněné strany, včetně dodavatelského řetězce a životního prostředí.

Výhody nákupu produktů s C2C certifikací

Designéři produktů, výrobci a značky po celém světě spoléhají na produktový standard Cradle to Cradle Certified™ jako způsob, který přemění dosavadní navrhování a výrobu produktů s příznivým dopadem na planetu a její obyvatele. Rostoucí počet organizací a standardů udržitelnosti, jako jsou LEED a BREEAM, nyní uznává certifikaci produktů Cradle to Cradle Certified™ jako preferované označení, které dopomůže k přijímání odpovědnějších rozhodnutí o nákupu.

Co se týče budov, Charta staveb Cradle to Cradle vybízí architekty a designéry k vytváření pozitivních dopadů a užitečnosti stavby od samého začátku jejich projektu. Návrh a konstrukce budovy by měly být v souladu s Cradle to Cradle principy zahrnující širokou škálu produktů a materiálů C2C.

Získání bronzové certifikace pro výrobky z plaveného, povlakovaného a vrstveného skla znamená pro Guardian Glass důležitý krok ke skloubení výrobních procesů s vizí společnosti „pomáhat lidem zlepšovat jejich životy poskytováním produktů a služeb které ocení více, než jiné alternativy a zároveň tím přispějí k šetrnému nakládání se zdroji.“ Vize zahrnuje nejen energeticky úspornou výrobu skla a skleněných výrobků, ale také zvýšený komfort uživatelů budov.

Během posledních 15 měsíců se do procesu certifikace C2C zapojilo 8 našich evropských výrobních závodů a přibližně 60 zaměstnanců napříč 15 obory. Zisk bronzového certifikátu tak pro společnost Guardian Glass znamená skvělý úspěch a zároveň potvrzuje náš trvalý závazek a investice z pozice globálního lídra v odpovědné a udržitelné výrobě a zpracování skla,“ uvedl viceprezident společnosti Guardiann Glass pro Evropu Guus Boekhoudt.

Cradle to Cradle CertifiedTM je certifikační značka licencovaná Institutem pro inovace Cradle to Cradle.

Aktuálně

Poslanci schvalují ve třetím čtení novelu stavebního zákona, která zachovává funkční kompletní síť stavebních úřadů i na malých obcích. O novele bude následně hlasovat Senát.


CTP zůstává s podílem 28 % jedničkou na trhu s průmyslově-logistickými nemovitostmi.
Meziročně rozšířili plochu portfolia o 300 tisíc m2 na 3,8 milionů m2   a příjmy z nájmů zvýšily o 13 % na 5,7 miliard Kč.

Kalendář akcí