Main - Město a světlo

Společnost MROZEK a. s. realizovala v rámci projektu Bubenská demoliční a bourací práce

publikováno:
autor:
Momentka z prací na projektu Bubenská (2019) Momentka z prací na projektu Bubenská (2019)

V průběhu roku 2019 firma MROZEK a. s. zajišťovala (v subdodávce pro generálního zhotovitele – Metrostav, a. s.) kompletní demoliční, bourací a zemní práce v rámci rekonstrukce administrativní budovy, která byla uvedena do provozu v roce 1935 jako ústředí Elektrických podniků. Jednalo se o budovu se 3. PP a 7. NP, jejíž konstrukce a technologické systémy byly již za hranící životnosti. Byla nutná kompletní rekonstrukce budovy, která byla navržena s ohledem na její památkovou ochranu jako nemovitá kulturní památka Hlavního města Prahy.

MOŽNOSTI FIRMY JSOU ROZSÁHLÉ

Společnost MROZEK a. s. disponuje demoličními bagry s výškovými dosahy 16, 22, 28 a 42 metrů, čtyřmi bagry s dálkovým ovládáním o váze 5 až 15 tun a třemi demoliční roboty s elektromotorem a dálkovým ovládáním. Pro přístup a dopravu ve výšce slouží specialistům této firmy výtah o nosnosti 3,2 tun, který je možné postavit až do výšky 480 metrů. Výtah dosahuje rychlosti téměř 100 m/min. Tento typ výtahů byl použit při výstavbě momentálně nejvyšší stavby světa Burdž Chalífa (nejvyšší bod 829,8 metru) v saudskoarabské Dubaji.

Firma provádí taktéž jádrové vrtání a řezání betonu stěnovou pilou a patří k několika málo firmám ve světě, které jsou schopné s vlastním vybavením a vlastními zaměstnanci provést kompletní demolici až 300metrových komínů nebo jiných výškových objektů, popř. celých továren, stadionů, mostů a podobně.

Více informací získáte na www.mrozek.cz.

Související články

Aktuálně

Hlavní město obdrželo od Centra světového dědictví UNESCO odborný posudek na urbanistickou studii, která byla výsledkem mezinárodní soutěže na rozvoj území v okolí Masarykova nádraží. UNESCO v něm skrze své poradní orgány konstatuje, že studie má “potenciál lépe odhalit výjimečnou světovou hodnotu této části Prahy.“ Čtvrť, která podle návrhu vznikne, pak UNESCO hodnotí jako “vstřícnou jak ke svému bezprostřednímu kontextu, tak k urbanistické morfologii Prahy obecně.“ Pozitivní zprávy přicházejí po dlouhém období, kdy byly vztahy mezi Centrem světového dědictví UNESCO a Prahou spíše napjaté.

 

www.praha.eu

Kalendář akcí