Společnost MROZEK a. s. realizovala v rámci projektu Bubenská demoliční a bourací práce

publikováno:
autor:
Momentka z prací na projektu Bubenská (2019) Momentka z prací na projektu Bubenská (2019)

V průběhu roku 2019 firma MROZEK a. s. zajišťovala (v subdodávce pro generálního zhotovitele – Metrostav, a. s.) kompletní demoliční, bourací a zemní práce v rámci rekonstrukce administrativní budovy, která byla uvedena do provozu v roce 1935 jako ústředí Elektrických podniků. Jednalo se o budovu se 3. PP a 7. NP, jejíž konstrukce a technologické systémy byly již za hranící životnosti. Byla nutná kompletní rekonstrukce budovy, která byla navržena s ohledem na její památkovou ochranu jako nemovitá kulturní památka Hlavního města Prahy.

MOŽNOSTI FIRMY JSOU ROZSÁHLÉ

Společnost MROZEK a. s. disponuje demoličními bagry s výškovými dosahy 16, 22, 28 a 42 metrů, čtyřmi bagry s dálkovým ovládáním o váze 5 až 15 tun a třemi demoliční roboty s elektromotorem a dálkovým ovládáním. Pro přístup a dopravu ve výšce slouží specialistům této firmy výtah o nosnosti 3,2 tun, který je možné postavit až do výšky 480 metrů. Výtah dosahuje rychlosti téměř 100 m/min. Tento typ výtahů byl použit při výstavbě momentálně nejvyšší stavby světa Burdž Chalífa (nejvyšší bod 829,8 metru) v saudskoarabské Dubaji.

Firma provádí taktéž jádrové vrtání a řezání betonu stěnovou pilou a patří k několika málo firmám ve světě, které jsou schopné s vlastním vybavením a vlastními zaměstnanci provést kompletní demolici až 300metrových komínů nebo jiných výškových objektů, popř. celých továren, stadionů, mostů a podobně.

Více informací získáte na www.mrozek.cz.

Související články