Není snadné vytvořit dům, který nebude plný výstřelků, a přesto bude poutat pozornost. Přesně takový dokázal vytvořit architekt Reinhold Hammerer v rakouském Linci.
Tři produktové skupiny skel od společnosti Guardian Glass – plavené sklo, sklo s povlakem a vrstvené sklo – vyráběné v osmi evropských závodech mají bronzovou certifikaci Cradle to Cradle.
Administrativní komplex Vlněna se nachází jižně od historického centra Brna a sousedí s významnou komunikační osou „centrum města – Hlavní nádraží – Galerie Vaňkovka – autobusové nádraží Zvonařka“.
V článku je popsána metodika návrhu řešení použití materiálů v závislosti na jejich vlastnostech a požadavcích ČSN 73 0810 jako projektové normy, která popisuje požadavky na provedení fasád objektů a dále popisuje materiálové možnosti aplikací provětrávaných fasád nad rámec záběru ČSN 73 0810.
Český národ je svým kladným vztahem k pivu vyhlášený i daleko za hranicemi naší země. Lokálních pivovarů, které vaří často netradiční speciality, jsou u nás desítky, ale těch proslulých je jen několik. K nim bezesporu patří Rodinný pivovar BERNARD v Humpolci.
Nová plavecká hala v Lounech byla 11. září 2020 slavnostně otevřena a téhož dne zpřístupněna veřejnosti. Po uvolnění opatření, souvisejících se snížením dopadů pandemie Covid-19, přivítá (věříme, že to bude již brzy) opět své návštěvníky.
Podle nejnovějšího výzkumu zadaného obchodní asociací “Glass for Europe” by evropské budovy spotřebovaly o 30 % méně energie, pokud by byly zaskleny vysoce výkonným sklem.
Těžko v Praze najít mnoho významnějších lokalit, než je Václavské náměstí. Tato oblast vždy byla v centru dění, ať už v pozitivním či negativním smyslu slova.
Nivy Tower je s výškou 125 metrů a 29 patry nejvyšší budovou v Bratislavě. Její skleněná fasáda má plochu 19 tisíc čtverečních metrů. Poskytuje účinnou ochranu nejen před slunečním svitem a žárem, ale má různé vizuální efekty, což z ní činí unikátní dominantu slovenské metropole. Za zmíněnými efekty, které se mění jako zbarvení „chameleona“, stojí společnosti Building Glass a Glassolutions, patřící do skupiny Saint Gobain.
Developer AFI Europe dokončil opláštění 75 metrů vysoké kancelářské budovy, která je vstupní branou do projektu AFI City na 15hektarovém brownfieldu v Praze 9 přímo u stanice metra Kolbenova.