Další dílek do skládačky – druhá etapa výstavby P3 Ostrava Central završena

publikováno:
P3 Ostrava Central je první brownfield, který developer P3 Logistic Parks v České republice realizuje. Svou velikostí 44 hektarů se jedná zatím o největší brownfield v ČR přetvořený na moderní průmyslový park. P3 Ostrava Central je první brownfield, který developer P3 Logistic Parks v České republice realizuje. Svou velikostí 44 hektarů se jedná zatím o největší brownfield v ČR přetvořený na moderní průmyslový park.

Evropský průmyslový developer P3 Logistic Parks dokončil další etapu výstavby průmyslově obchodní čtvrti na místě bývalé vítkovické aglomerace. V šesti různě velkých halách vytvořil přibližně 62 000 m2 pro výrobu, skladování a obchod, součástí projektu je rovněž kompletní vybudování dopravní infrastruktury. V novém centru již působí pět firem. K okamžitému pronájmu je aktuálně přibližně 42 000 m2.

P3 Ostrava Central je první brownfield, který tento developer v České republice realizuje. Svou velikostí 44 hektarů se jedná zatím o největší brownfield v ČR přetvořený na moderní průmyslový park. Výstavba parku byla zahájena před dvěma lety, v první etapě vznikla velká hala o rozloze 28 000 m2 a dvě malé s plochou 2200 m2 a 1200 m2. Součástí druhé etapy výstavby pak byly tři haly o celkové rozloze téměř 30 000 m2. 

„V celé Evropě je stále nedostatek kvalitních prostor, a i v Ostravě je moderních prostor málo. Volné haly k okamžitému pronájmu bez nutnosti nové výstavby dnes nabízíme jako jedni z mála,“ konstatuje Aleš Zacha, šéf developmentu P3 pro ČR a pokračuje: „chtěli jsme vytvořit místo, kde se bude dobře dařit byznysu, ať už jsou jeho podstatou velké strojírenské celky nebo malá živnost. Zájem je zatím především o střední a menší jednotky, díky flexibilnímu uspořádání můžeme haly dělit na menší jednotky, a to už okolo 1200 m2.“  

Od novin a piva přes kojenecké zboží až po mrazáky a manipulační techniku

Variabilně využitelné prostory jsou vhodné pro logistické firmy, lehkou výrobu a skladování, ale i jako výdejní místo či showroom.Variabilně využitelné prostory jsou vhodné pro logistické firmy, lehkou výrobu a skladování, ale i jako výdejní místo či showroom. Historicky prvním nájemcem P3 Ostrava Central se v únoru loňského roku stala společnost Linde Material Handling, která se zabývá manipulační technikou. Její pobočka pro severní Moravu odsud zajišťuje prodej, pronájem i servis vysokozdvižných vozíků a další techniky. Zatím nejnovějším přírůstkem je logistická společnost ZITEK logistics, která z vítkovického parku zajišťuje distribuci pro Pivovary Staropramen, především značky Staropramen, Braník, Ostravar a další. „Mix nájemců v P3 Ostrava Central je vážně pestrý. Kde jinde se na jednom místě potká distributor piva a prodejce kojeneckého zboží, dodavatel manipulační techniky a velkoobchod chladírenských zařízení, nebo novinová společnost? Právě jednáme s investorem, který u nás zvažuje vybudování místa pro aktivní trávení volného času, a také s investorem z oblasti kultury. To všechno potvrzuje naši flexibilitu a variabilitu našich hal,“ dodává Aleš Zacha. 

Výstavba s respektem k okolí

Developer k celému projektu přistupuje s respektem k lokalitě. Na projekt parku vypsal architektonickou soutěž, vítězný návrh Davida Kotka a PROJEKTSTUDIA vychází z nápadu určit směr ulic v parku podle sousedních bloků a také struktury vytvořené architektem Pleskotem pro DOV. Díky tomu se park přirozeně začlení do struktury města. 

Haly se staví ve standardu BREEAM Excellent a jejich střechy jsou připraveny pro fotovoltaiku. Vytápění je zajištěno horkovodem, zřízena je ale i přípojka na plyn.Při výstavbě zde developer poprvé využil recyklační jednotku, která z vytěžené zeminy a suti tvoří přímo na místě stavební materiál pro realizaci projektu. Haly se staví ve standardu BREEAM Excellent a jejich střechy jsou připraveny pro fotovoltaiku. Vytápění je zajištěno horkovodem, zřízena je ale i přípojka na plyn. 

„Věřím, že i díky skvělé dopravní dostupnosti budeme atraktivní i pro výrobní firmy. Několik poptávek ze stran výrobních firem aktuálně řešíme, například z oblasti potravinářství, obrábění nebo automobilového průmyslu,“ prozrazuje Aleš Zacha. Zároveň dodává, že pro další výstavbu uvažují i o konceptu malých obchodních jednotek: „SBU, tedy small business units, v sobě kombinují kanceláře, showroom, prodejnu a malý sklad. Lokalita je na to naprosto ideální a tento městský koncept je různými společnostmi velmi vyhledávaný, oblíbený a efektivní.“ 

V Parku P3 Ostrava Central je pro další výstavbu k dispozici ještě přibližně 92 000 m2 v celkem 10 budovách. Všechny již mají platné stavební povolení, a tak lze v případě zájmu budoucího nájemce možné zahájit výstavbu na míru ihned, k nastěhování jsou pak haly obvykle do devíti měsíců. Dokončení celého parku se předpokládá v druhé polovině dekády.

Autor: Tisková zpráva