Konference Brownfieldy 2024 se zaměří na konkrétní opatření pro nastartování lokalit

publikováno:
Kromě inspirativních příkladů program konference Brownfieldy 2024 nabídne i řadu diskusí. Zapojit se do nich budou moct nejen panelisté na podiu, ale i publikum. Kromě inspirativních příkladů program konference Brownfieldy 2024 nabídne i řadu diskusí. Zapojit se do nich budou moct nejen panelisté na podiu, ale i publikum.

Konference Brownfieldy přivítá již po šesté zástupce soukromého i veřejného sektoru a umožní otevřenou diskusi nad tématem revitalizace nevyužívaných lokalit. Přehlídka nejzajímavějších projektů na realizovaných brownfieldech se uskuteční 3. června 2024 v jedinečných prostorech Automatických mlýnů v Pardubicích. 

Úspěšně zrevitalizované Automatické mlýny jsou kulisou i leitmotivem šestého ročníku konference.Úspěšně zrevitalizované Automatické mlýny jsou kulisou i leitmotivem šestého ročníku konference. „Chceme ukázat, že se u nás realizují projekty, které svou kvalitou překračují hranice běžného. Plány se daří uskutečňovat i přesto, že proměna brownfieldů je v českých podmínkách stále náročnou disciplínou,” vysvětluje spoluorganizátorka konference Kateřina Kubizňáková. 

Program zahrne i zahraniční inspiraci v podobě rekultivace Tabakfabrik Linz v novou kreativní čtvrť. „Rakouský přístup je jedinečný v tom, že postupně testuje různé funkce a přizpůsobuje projekt potřebám uživatelů areálu, ať už to jsou firmy, kulturní instituce nebo budoucí obyvatelé. V první řadě nejde o to mít perfektně opravené budovy, ale díky dočasnému využití nalézt dlouhodobě udržitelnou náplň, a až poté se pustit do samotného developmentu,“ doplňuje Kateřina Kubizňáková.

Zapojit se do diskuzí budou moct nejen panelisté na podiu, ale i publikum.Kromě inspirativních příkladů program nabídne i řadu diskusí. Zapojit se do nich budou moct nejen panelisté na podiu, ale i publikum. „Rozhodli jsme se v tomto ročníku ke změně – již bylo dost slov a prohlášení. Podněty, které v diskusích zaznívají jsou sice zajímavé, ale bohužel nakonec zůstává často jen u slov těch, kdo mají možnost rozvoj brownfieldů skutečně podpořit. Proto chceme dát letos mnohem větší prostor nejen odborníkům na pódiu, ale i v hledišti. A především chceme společně najít shodu v konkrétních opatřeních, které situaci brownfieldů mohou skutečně změnit a lokality doslova nastartovat. Tyto návrhy opatření předložíme příslušným ministerstvům jako naše podněty. Na nich budeme dále intenzivně pracovat, aby je posouvali kupředu.“ uzavírá Tomáš Kadeřábek, ředitel Asociace developerů, která konferenci spolupořádá. 

Program a další informace ke konferenci naleznete ZDE