Montované haly jsou fenomén. Ta v Holešově vznikla za čtyři měsíce

publikováno:
Foto: PROMO HALY s.r.o. Foto: PROMO HALY s.r.o.

Montované haly se staly fenoménem rychlé výstavby skladových, výrobních a jiných podnikatelských prostor. Skladová hala realizovaná společností PROMO HALY s. r. o. je toho zdárným příkladem. Postavila se během čtyř měsíců.

Hala slouží jako sklad pro expedici papírových výrobků a využívá plně prostor stávajícího pozemku. Pyšní se rozměry 20 × 84 m, výškou v atice 8,2 m a zastavěnou plochou 1 680 m2. Budova je přizpůsobena logistice, a proto je vyvýšena o jeden metr oproti okolním komunikacím. Hala disponuje sekčními vraty s můstky a dominantu stavby tvoří zastřešená rampa umožňující nakládání menších dodávek či osobních vozidel. Barevně je hala sladěna s areálem a firemními barvami investora – stříbrná RAL 9006 a oranžová RAL 2011.

VYSOKÉ NÁROKY NA POŽÁRNÍ ODOLNOST

Vzhledem k účelu stavby – sklad papírových výrobků – bylo nutné zajistit odpovídající požární požadavky stavby. Konstrukce je betonová se světlou výškou 6,0 m s požární odolností R30 a sklonem 3°. Veškeré pomocné konstrukce jsou ocelové.

Pro opláštění byly použity sendvičové panely tl. 120 mm, jež mají požární odolnost EW/EI 30 DP3. Tento vysoký požadavek na požární odolnost zabezpečuje speciální tmel, který byl použit do každé spáry panelu, a který zlepšuje při požáru celistvost a požární parametry těchto panelů.

Samonosnou střešní konstrukci tvoří trapézový plech, jenž je dimenzován i na únosnost fotovoltaických panelů. Skladba střechy je standardní COMBI ROOF 220 mm (2× polystyren EPS 100 a 2× minerální deska) s požární odolností REI 30DP1.

Požadavky požárníka jsou řešeny dvěma žebříky se suchovody a dále čtyřmi únikovými dveřmi se schodišti, z toho jedny dveře jsou protipožární.

Součástí je již zmiňovaná rampa doplněná o nájezdovou plošinu pro vysokozdvižné vozíky, která usnadňuje logistiku mezi okolním terénem a halou. Rampa slouží pro skládání drobného zboží z menších vozidel a je zastřešená.

Logistiku v hale dále zajišťuje trojice sekčních vrat s hydraulickými můstky o nosnosti 6 tun. Součástí jsou i těsnicí límce. Můstky jsou speciálně upraveny a vrata zajíždějí až do úrovně komunikace, čímž je v zimě zamezeno promrzání haly v oblasti můstků.

Hala je prosvětlena okny o rozměru 5 × 1,0 m v počtu 14 ks, z toho některá jsou sklopná z důvodu přirozeného větrání. Osvětlení je řešeno převážně LED světly.

PROFESIONÁLNĚ A PRUŽNĚ

Hala byla postavena pro společnost BM plus spol. s r. o. v Holešově, která vyrábí různé papírové výrobky do domácností i průmyslu.

Dodavatelem opláštění, zámečnických výrobků a výplní byla společnost PROMO HALY s. r. o., která na trhu s halami působí relativně krátce, avšak má za sebou zkušený tým zaměstnanců. Zákazník si u společnosti může nechat zdarma vytvořit nezávaznou cenovou nabídku a při následném jednání objednat vizualizaci či zkreslení podkladů pro stavební povolení. Zákazník vždy může očekávat vstřícnost, pružnost a profesionální přístup. Výsledkem jsou zrealizované profesionální montované haly, z čehož vychází i název společnosti.

Text: Ing. Petr Dostál