P3 oživí průmyslovou zónu v Ostravě Vítkovicích

publikováno:
autor:
P3 oživí průmyslovou zónu v Ostravě Vítkovicích (vizualizace celého parku) P3 oživí průmyslovou zónu v Ostravě Vítkovicích (vizualizace celého parku)

Průmyslový developer P3 podepsal smlouvu s Vítkovicemi, a.s. a VTK NCA a.s. na nákup 44 ha pozemku v ostravských Vítkovicích. V prostoru bývalé Aglomerace vystaví průmyslově-obchodní čtvrť, kterou budou tvořit výrobní a skladové haly, obchody, showroomy, kanceláře a další zázemí. Na podobě celého areálu se podílí ostravský architekt David Kotek z Projektstudia.

Máme jedinečnou možnost vdechnout zpátky život místu, jež bylo součástí slavné historie Ostravy jakožto průmyslového srdce naší země. Bude to mimořádná investice a na poměry průmyslového developmentu vznikne něco výjimečného. Pevně věřím, že se nám podaří udržitelně oživit průmyslovou zónu, a přitom vizuálně přirozeně navázat na blízké centrum města,“ řekl rodák ze Slezska a ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček.  

Předseda představenstva Vítkovic, a.s. Rodan Broskevič prodej území potvrdil: „Naším cílem bylo najít investora s kvalitním záměrem. To se podařilo a nás to samozřejmě těší."

Lokalita se nachází v širším centru Ostravy. Pozemek z jihu a západu ohraničují příjezdové komunikace v ulici Místecká a Rudná, východní okraj je určen řekou Ostravicí, severně se nachází známá Dolní oblast Vítkovice, v blízkém dosahu je nákupní centrum Karolína a na dohled je i Slezskoostravský hrad. A také proto se průmyslový developer P3 rozhodl k novátorskému kroku a přizval již k prvním návrhům městského architekta. Za návrhem zamýšlené podoby ostravského P3 parku stojí David Kotek z Projektstudia, který navrhoval například druhou fázi Nové Karoliny, sportovní halu Krystal, firemní sídlo Grande Furioso nebo zábavní park Fun Kids. „V návrhu byznys parku respektujeme ortogonální vazby, které Josef Pleskot vytvořil pro oblast Dolních Vítkovic, a doplňujeme chybějící urbanistickou strukturu. Snažíme se zachovat co nejvíce industriálních stop, a zároveň chceme pracovat se zelenými fasádami a udržitelnými materiály.  Jsem hrdý, že vznikne areál, který má příkladné ambice jak v urbanismu, tak architektuře,“ říká architekt David Kotek.

Zamýšlené průmyslově-obchodní centrum P3 v Ostravě nabídne zázemí pro skladování, zejména s ohledem na rozvíjející se oblasti city logistiky a e-commerce, vzniknou v něm prodejní showroomy, stejně tak park nabídne prostory pro lehkou výrobu, ale také kanceláře. Na 44hektarovém pozemku bude zastavěná plocha tvořit 160 000 m2, čímž se park zařadí mezi největší průmyslově-logistické parky v regionu. K pronájmu zde budou jednotky od 1 500 m2 až do 35 000 m2 a bude možné flexibilně ovlivnit jejich tvar. Bonusem je nadstandartní počet parkovacích míst. V parku se rovněž počítá s využitím technologické vody. S ohledem na předchozí využití vedou na pozemku železniční koleje, park je tedy připraven i na kombinovanou logistiku.

Zahájení výstavby se předpokládá na konec příštího roku a celkové dokončení parku lze očekávat v polovině dekády.